Piknik i zawody pływackie na basenie w Łąkcie Górnej – ZDJĘCIA

-

W niedzielę 16 sierpnia, na basenie w Łąkcie Górnej odbył się rodzinny piknik połączony z corocznymi zawodami pływackimi. Zawody były sportowym akcentem, przypominającym o Urodzinach Żegociny, które miały się odbyć właśnie w ten weekend.

Organizatorzy wydarzenia, a byli nimi Wójt Gminy Żegocina Wojciech Wrona oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie zadbali w tym dniu o mnóstwo atrakcji. Dzięki sprzyjającej pogodzie, już od godzin przedpołudniowych na basen zaczęli schodzić się goście. O godzinie 14:00, wszystkich zgromadzonych powitał Wójt Gminy Żegocina – Wojciech Wrona oraz Dyrektor CKSiT – Michał Rudnik, który dodatkowo przedstawił zasady zawodów pływackich.

W związku z większym zainteresowaniem zawodami wśród młodszych dzieci, zdecydowano o zmianie kategorii wiekowych tak, aby rywalizacja mogła być bardziej sprawiedliwa. Wszyscy, którzy wcześniej zapisali się do zawodów, startowali dwójkami przepływając  na czas jedną (w przypadku dzieci młodszych) lub dwie (w przypadku dzieci starszych) długości basenu. Po zaciętej rywalizacji przy okrzykach dopingującej widowni, zwyciężyli:

Kategoria do lat 10:
I miejsce: Franciszek Warzocha
II miejsce: Paweł Łukaszewicz
III miejsce: Hanna Korzeniowska

Kategoria od lat 11:
I miejsce: Filip Ślęzak
II miejsce: Janek Goźdź
III miejsce: Julia Jałowiecka

Podczas gdy ratownicy liczyli czasy, Pan Mirosław Rydz z Rescue Team Bochnia przedstawił krótki wykład na temat bezpieczeństwa nad wodą, oraz przy udziale chętnych dzieci z widowni pokazał jak w praktyce wygląda pomoc tonącej osobie. Po pokazie nastąpiła dekoracja zwycięzców zawodów pływackich, którzy otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody w postaci bonów podarunkowych do sklepu Decathlon, ufundowanych przez Urząd Gminy Żegocina. Z kolei CKSiT dla wszystkich uczestników zawodów zafundowało lody.

Po zakończonych zawodach i pokazach ratownictwa wodnego, wszyscy uczestnicy pikniku mogli powrócić do basenu, gdzie czekały na nich nie lada atrakcje: spragnieni dalszych, sportowych wrażeń mogli spróbować swoich sił w aqua zumbie z energetyczną Ewą Janisz, w water polo, a nieco bardziej odważni – dzięki firmie Humbak – mieli okazję nieodpłatnie zanurkować z pełnym osprzętem.  

Dzieci pozostające „na lądzie” również nie narzekały na nudę – wszystko za sprawą atrakcji zapewnionych przez Bawialnię Edukacyjną Rerum oraz Akademię Animacji Kreatywnych, dzięki której na pikniku zawitał także Minionek oraz Olaf.

O stronę kulinarną wydarzenia zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Łąkty Górnej serwując popcorn i watę cukrową oraz firma Magia Kawy i Herbaty, która oprócz wyśmienitych napoi gorących wykonała także niezwykle ciekawy pokaz parzenia kawy i herbaty. 

Piknik zakończył się o godzinie 17:00. Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie i pomoc w organizacji wydarzenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

styczeń, 2021

23,469FaniLubię
882ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj
X