Areszt dla sprawcy licznych kradzieży na terenie powiatu bocheńskiego

-

Policjanci wydziału kryminalnego bocheńskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za serię kradzieży, do których doszło w 2020 roku na terenie powiatu bocheńskiego i powiatów ościennych. Podejrzany usłyszał łącznie 30 zarzutów. Wartość skradzionego mienia to ponad 50 tys. złotych.

Praca bocheńskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania mężczyzny odpowiedzialnego za liczne włamania do domów i budynków gospodarczych, z których kradł m.in. elektronarzędzia i wszelkiego rodzaju sprzęt – od kosiarek po rowery.

– Mężczyzna odpowiedzialny jest również za szereg kradzieży sklepowych (kosmetyków, elektronarzędzi, urządzeń wykorzystywanych w budownictwie), a także za kierowanie do innych osób gróźb pozbawienia zdrowia i życia – dodaje Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Proceder ten trwał od lutego bieżącego roku, a łączna wartość skradzionego w tym czasie mienia to ponad 50 tys. złotych.

W wyniku przeszukania, policjanci odzyskali część przedmiotów. Pozostałe łupy zatrzymany mężczyzna sprzedawał w lombardach lub przypadkowym osobom.

Mężczyzna został zatrzymany 3 września i doprowadzony przed oblicze prokuratora gdzie usłyszał 30 zarzutów. Sprawca to 27-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023