R e k l a m a

Stanisław Bukowiec opublikował oświadczenie po głosowaniu ws. „Piątki dla Zwierząt”

-

Posłowie „Porozumienia” Jarosława Gowina nie poparli ustawy zwanej roboczo „Piątką dla zwierząt” i podczas nocnego głosowania w sejmie wstrzymali się od głosu. Dziś publikują oświadczenia, w których wyjaśniają powody swojego działania. Tak uczynił m.in. bocheński poseł – Stanisław Bukowiec.

– Porozumienie Jarosława Gowina zdecydowanie popiera działania zmierzające do poprawy losu zwierząt hodowlanych w Polsce. Niezależnie od szlachetnych intencji wnioskodawców w ustawie pojawiły się jednak przepisy zbyt daleko idące, sprzeczne z zasadą wolności gospodarczej oraz niezapewniające dostatecznej ochrony interesów polskich rolników i skarbu państwa napisał w oświadczeniu poseł Stanisław Bukowiec.

Parlamentarzysta wyjaśnia: – Dlatego nie mogliśmy poprzeć tej ustawy w zaproponowanym przez wnioskodawców brzmieniu. Naszym zdaniem nieakceptowalne jest zastosowanie zbyt krótkiego vacatio legis, które doprowadzi do bankructwa setek polskich, rodzinnych firm z branży rolniczej. Jest to tym bardziej niedopuszczalne w dobie kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią COVID-19.

Stanisław Bukowiec dodaje:

– W naszej ocenie ustawa nie chroni w sposób dostateczny również interesów skarbu państwa, gdyż naraża polskich podatników na konieczność ponoszenia ciężaru wypłat odszkodowań czego należało uniknąć wprowadzając dostatecznie długie vacatio legis. Szacunkowe wyliczenia pokazują, że polscy podatnicy ponieśliby koszty liczone w miliardach złotych. Porozumienie Jarosława Gowina wyraża gotowość do udziału w dalszych pracach nad zracjonalizowaniem przepisów ustawy.

O co chodzi w „Piątce dla Zwierząt”? Jak głosowali posłowie z naszego regionu? – czytaj TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024