R e k l a m a

Bochnia. Kolizja na nowym rondzie. Jak tam jeździć? Starostwo przygotowało film instruktażowy – WIDEO

-

Choć od wprowadzenia ruchu okrężnego na bodaj najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu w Bochni minęło już kilka tygodni, wciąż dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji gdy kierowcy jadą „na pamięć”. Dziś rano doszło tam do kolizji TIR-a z osobówką.

W piątek przed godz. 9:00 kierująca Renault Clio jadąca ul. Poniatowskiego wjeżdżając na rondo nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącej ciężarówce. Doszło do zderzenia, które na szczęście skończyło się na spowodowaniu jedynie strat materialnych – od bardziej poważnych konsekwencji było zaledwie o ułamek sekundy, bo tir uderzył w osobówkę tuż za drzwiami kierowcy. Oba pojazdy poruszały się też z niewielką prędkością.

Skrzyżowanie ulic Trudna, Brzeska, Krzeczowska i Poniatowskiego do niedawna było jednym z najbardziej zakorkowanych miejsc na mapie drogowej Bochni. Aby coś z tym zrobić władze powiatu bocheńskiego zdecydowały o wprowadzeniu nietypowego rozwiązania w tym rejonie: ruchu okrężnego wokół znajdujących się na „wyspie” zabudowań.

Pomimo tego iż od wprowadzonego rozwiązania minęły już 2 miesiące, w dalszym ciągu możemy zaobserwować niedostosowywanie się kierujących do obowiązujących przepisów, a co za tym idzie stwarzania zagrożenia dla innych pojazdów korzystających z ronda. – Dlatego wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego postanowiliśmy przygotować krótki filmik, można powiedzieć instruktażowo – edukacyjny, który mam nadzieję, zwróci uwagę kierujących na wprowadzone rozwiązanie drogowe – wyjaśnia Adam Korta starosta bocheński.


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia