R e k l a m a

Biblioteka. „Jak ograniczyć ilość odpadów?” We wtorek spotkanie z Anną Jaklewicz – podróżniczką i aktywistką ekologiczną

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Anną Jaklewicz poświęcone ekologii dnia codziennego „ZERO WASTE dla początkujących. Jak ograniczyć ilość odpadów”. Wydarzenie zaplanowano na wtorek 29 września o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki.

W ramach realizacji projektu „Aktywni w jesieni życia”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wypożyczalnia dla Dorosłych zaprasza na kolejną odsłonę zadania- warsztaty ekologiczne.

Anna Jaklewicz to znana podróżniczka, archeolożka, aktywistka ekologiczna, autorka książek o Chinach i Indonezji, organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych. Relacje z podróży publikuje m.in. w „National Geographic TRAVELER”.

Wielokrotnie wyróżniana za prelekcje poświęcone wyprawom. Jej pokaz o Indonezji zdobył jedną z nagród publiczności na Kolosach – największym festiwalu podróżniczym w Europie oraz nagrodę jury Festiwalu 100droga. Prezentacja o Chinach zwyciężyła w konkursie OFF na festiwalu Trzy Żywioły.

Prowadzi też zajęcia międzykulturowe dla młodzieży oraz warsztaty dla dzieci. Jej ostatnia książka „Indonezja. Po drugiej stronie raju” otrzymała wyróżnienie jury festiwalu MEDIATRAVEL oraz Nagrodę MAGELLANA (wyróżnienie) w kategorii reportażowa książka roku 2017. Od marca 2019 roku prowadzi społeczno-ekologiczną akcję sprzątania świata: „Książka za worek śmieci”, za którą otrzymała nagrodę „EkoJanosik” przyznawaną przez Narodową Radę Ekologiczną.

Na wtorkowym spotkaniu Anna Jaklewicz wygłosi prelekcję połączoną z pokazem dla dorosłych czytelników. Opowie m.in. jak zmniejszyć ilość odpadów, wyjaśni jaki wpływ ma plastik na środowisko i na nasze zdrowie, czym zastąpić jednorazowe opakowania, jakie zmiany wprowadzić w swoim domu, by żyć bardziej ekologicznie. Prelegentka będzie nie tylko radziła jak żyć zdrowo i w zgodzie z naturą, ale również będzie pokazywała jak domowymi sposobami zastąpić szkodliwą chemię. Prelekcja połączona będzie z prezentacją multimedialną.

Prelekcja o ekologii, to część zadania, pod hasłem „Senior się uczy”. Koordynatorem projektu jest Anna Stolarczyk.

Organizatorzy przypominają o przestrzeganiu zasad obowiązujących podczas pandemii.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc