R e k l a m a

Nowy aparat rentgenowski w bocheńskim szpitalu – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek w Szpitalu Powiatowym w Bochni uroczyście oddano do użytku i poświęcono nową pracownię rentgenodiagnostyki z nowym aparatem rentgenowskim.

Pierwsze z nowych pomieszczeń służących diagnostyce obrazowej oficjalnie otwarto na początku sierpnia (nasza relacja z otwarcia TUTAJ). Pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym skumulowano najważniejsze pracownie: rtg, usg, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Oddanie pracowni rentgenowskiej wraz z nowym aparatem rtg to kolejny etap modernizacji całej diagnostyki obrazowej. Rok temu wraz z panem starostą i zarządem powiatu założyliśmy, żeby tę diagnostykę usprawnić i zmodernizować – przypomniał w poniedziałek Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

To nowoczesny sprzęt. Aparat w pełni cyfrowy, bardzo czuły, wrażliwy. Mamy nadzieję, że to kolejny element, który pozwala usprawnić dalsze leczenie w naszym szpitalu poprzez lepsze rozpoznanie, diagnozę chorób – powiedział Jarosław Kycia.

Oprócz nowego aparatu w pracowni rentgenowskiej będzie służył również dotychczasowy sprzęt działający od 2009 r. W ostatnich latach w szpitalu również funkcjonowały dwa aparaty rtg, ale dzięki nowemu nabytkowi wyeliminowano najstarszy sprzęt.

Na zdj. aparat rtg służący w Szpitalu Powiatowym w Bochni od 2009 r.

W bocheńskim szpitalu realizujemy ok. 29 tys. badań rtg rocznie. To bardzo dużo, a myślę, że dzięki temu sprzętowi będziemy mogli wykonywać ich jeszcze więcej, co przełoży się na skuteczność rozpoznawania i leczenie chorób pacjentów – zaznaczył dyrektor Jarosław Kycia.

Na zdj. nowy aparat rtg zakupiony w 2020 r.

Nowy aparat do rtg został zakupiony w ramach Tarczy Antykryzysowej Województwa Małopolskiego. Jego wartość to ponad 700 tys. zł (dofinansowanie wynosi 80 proc.).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia