31-letni przestępca z Bochni zatrzymany. Policjanci schwytali go po pościgu w lesie

-

Bocheńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Brzesku do odbycia kary pozbawienia wolności. Poszukiwany, zupełnie zaskoczony podjął jeszcze bezskuteczną próbę ucieczki do pobliskiego lasu, gdzie po pościgu pieszym został dogoniony, obezwładniony i zatrzymany przez policjantów.

Zatrzymany to 31-letni mieszkaniec Bochni, znany policji z uwagi na kryminalną przeszłość. Liczne konflikty z prawem doprowadziły do tego, że Sąd Rejonowy w Brzesku orzekł wobec 31-latka karę pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy.

Mężczyzna jednak nie stawił się w określonym czasie do odbycia kary, w związku z czym sąd wydał nakaz zatrzymania i doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego.

Policjanci z bocheńskiej komendy zajmujący się poszukiwaniem osób ustalili, że ów mężczyzna może znajdować się na terenie jednej z dwóch wytypowanych miejscowości powiatu bocheńskiego. 23 września, w trakcie patrolu Mikluszowic policjanci dostrzegli poszukiwanego w momencie kiedy ten wychodził z pobliskiego sklepu z piwami w ręce.

31-latek widząc policjantów odrzucił trzymany w rękach alkohol i podjął próbę ucieczki do pobliskiego lasu, gdzie po niespełna kilometrowym biegu przez leśne zarośla został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego. Jak się wkrótce okazało, zatrzymany 31-latek tuż przed pościgiem kolejny raz złamał prawo, gdyż wyrzucone wcześniej piwa ukradł ze sklepu, z którego wychodził.

Mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, skąd po wykonanych czynnościach został odwieziony do zakładu karnego w celu odbycia orzeczonej kary pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023