R e k l a m a

Tragedii z ul. Łany można było uniknąć? Rok temu radny apelował o oświetlenie i chodnik

-

Podczas czwartkowej sesji radny Damian Słonina przypomniał swoją interpelację z maja 2019 roku. Apelował wtedy o montaż oświetlenia ulicznego i projekt chodnika na ul. Łany. To tam 7 września br. zginęła 56-letnia kobieta.

Przypomnijmy: w poniedziałek 7 września ok. godz. 5:50 39-letni kierowca mercedesa śmiertelnie potrącił 56-letnią kobietę, która szła poboczem na prostym odcinku ul. Łany w Bochni. O wypadku pisaliśmy TUTAJ.

W czwartek podczas sesji rady miasta radny Damian Słonina przypomniał swoją interpelację z maja 2019 r.

Treść interpelacji:

Zwracam się z wnioskiem o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie na rok 2020 na projekt chodnika oraz montaż oświetlenia ulicznego na ul. Łany. Ulica ta ma ok. 500 m długości, a na całym jej odcinku jest tylko 1 lampa uliczna. Drogą tą porusza się znaczna ilość pieszych zmierzających do zakładów pracy zlokalizowanych na tej ulicy, czy ul. Partyzantów. Brak oświetlenia i chodników stwarza realne zagrożenie dla dla życia i zdrowa przechodniów. Jednocześnie jeżeli to możliwe proszę, aby zamontować dodatkowe oświetlenie jeszcze w tym roku, co znacząco podniesie bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Montaż oświetlenia nie będzie wymagał wstawiania dodatkowych słupów elektrycznych, więc koszty nie powinny być wysokie”.

Odpowiedź na interpelację (z up. burmistrza podpisał się Gustaw Korta, zastępca burmistrza Bochni):

W odpowiedzi na interpelację złożoną w dniu 02.05.2019 r. informuję, że propozycja wykonania chodnika i oświetlenia ul. Łany w Bochni zostanie przeanalizowana jako propozycja do budżetu miasta na 2020 rok. Trzeba jednak pamiętać, że potrzeb inwestycyjnych w naszym mieście jest bardzo dużo, również nie zrealizowanych wniosków do budżetu z poprzednich lat, czy też posiadanych ważnych pozwoleń na budowę. O ostatecznym kształcie budżetu miasta będzie decydować Rada Miasta Bochnia w drodze uchwały. Jednocześnie informuję, iż w budżecie miasta brak jest środków finansowych na zamontowanie dodatkowego oświetlenia w ciągu ulicy Łany w bieżącym roku”.

7 września tego roku doszło do nieszczęśliwego wypadku na tej ulicy. Zginęła piesza zmierzająca do swojej pracy. Jechałem tą ulicą 10 minut wcześniej przed tym wypadkiem. Rzeczywiście warunki atmosferyczne były bardzo złe. Padał deszcz, była mgła, światło lamp samochodowych odbijało się od mokrej nawierzchni oślepiając kierowców. Praktycznie nie było możliwości zauważenia jakiegokolwiek pieszego zmierzającego tą drogą powiedział podczas sesji radny Damian Słonina.

Zwracam się do pana (burmistrza) tutaj, aby przy projekcie budżetu na rok następny uwzględnić realizację wszystkich projektów, które są już gotowe na budowę oświetlenia miejskiego na ulicach, które go nie mają, a na tych ulicach, których nie ma nawet projektu stworzyć takie projekty. Nie możemy mieć na uwadze tylko inwestycji wielomilionowych i strategicznych, podczas gdy bezpieczeństwo mieszkańców jest zagrożone – zaapelował Damian Słonina.

Oczywiście wypadek, który miał miejsce zdynamizował sytuację w zakresie podjęcia decyzji dotyczącej zaprojektowania chodnika wraz z oświetleniem. Tamto miejsce rzeczywiście jest uczęszczane i wniosek w tym zakresie będzie procedowany – odpowiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc