R e k l a m a

We wtorek w Bibliotece: „Podróże po Bochni i Ziemi Bocheńskiej”

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza we wtorek 13 października na prelekcję Janusza Paproty „Podróże po Bochni i Ziemi Bocheńskiej”. Początek o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki (ul. A. Mickiewicza 5).

Janusz Paprota – bochnianin, pasjonat i badacz historii regionalnej, autor serwisu internetowego Historia Ziemi Bocheńskiej (www.bochenskiedzieje.pl) oraz popularnego na Facebooku fanpage’a o tym samym tytule. Od wielu lat poznaje i popularyzuje historię i walory turystyczne rodzinnego miasta i okolicznych miejscowości, które zna nie tylko ze źródeł pisanych, ale i licznych wędrówek z aparatem fotograficznym. Opublikował kilkadziesiąt artykułów w lokalnej prasie: Kronice Bocheńskiej, Wiadomościach Bocheńskich i periodyku naukowym Rocznik Bocheński. Wygłosił wiele prelekcji i wykładów w instytucjach kultury.

Z wykształcenia jest historykiem, absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Obecnie pracuje jako nauczyciel historii i informatyki w Szkole Podstawowej w Damienicach. Jego hobby to turystyka górska i krajoznawstwo, zamki i budowle obronne oraz fotografia cyfrowa. Od lat współpracuje z Muzeum im. St. Fischera w Bochni, Stowarzyszeniem Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Bochni.

Podczas spotkania w Bibliotece opowie o najciekawszych zabytkach, szlakach turystycznych, mało znanych zakątkach rodzinnego miasta i Powiatu Bocheńskiego, podpowie gdzie można pojechać lub pójść. Jakie niezwykłe miejsca kryje Bocheńszczyzna, którą warto lepiej poznać.

Wykład odbędzie się w ramach realizacji projektu „Aktywni w jesieni życia” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorzy przypominają, że realizacja projektu odbywa się w czasach pandemii, dlatego proszą o dostosowanie się do ogólnie przyjętych zasad sanitarnych: dezynfekcji rąk, stosowaniu maseczek/przyłbic i zachowywaniu dystansu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia