R e k l a m a

Będzie fotoradar przy drodze w Baczkowie. W tym roku zginęło tu 5 osób

-

Na drodze wojewódzkiej w Baczkowie ma być bezpieczniej. W miejscu, w którym w tym roku zginęło pięć osób, zostanie ustawiony fotoradar. Przeznaczenie kwoty 100 tys. zł na ten cel uchwaliła Rada Powiatu w Bochni. 

Mieszkańcy Baczkowa bardzo często są świadkami niebezpiecznych sytuacji na przecinającym wieś odcinku drogi wojewódzkiej nr 965. W lipcu doszło tam do tragicznego wypadku. W wyniku uderzenia w betonowy przepust zginęło 4 młodych ludzi jadących samochodem osobowym. Zaledwie miesiąc później zginął młody motocyklista. 

Niestety częstą przyczyną zdarzeń drogowych w tym miejscu jest nadmierna prędkość. Droga w tym miejscu kusi szczególnie niedoświadczonych kierowców, którzy często przekraczają dozwoloną prędkość. Tymczasem jest to teren zabudowany i obowiązuje w tym miejscu ograniczenie do 50 km/h. 

Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym bardzo ruchliwym odcinku, liczba zdarzeń drogowych i niestety wypadków ze skutkiem śmiertelnym pokazuje, że ten radar jest tam ogromnie potrzebny. Równocześnie nie możemy zapominać o tym, że jest to bardzo niebezpieczny odcinek drogi, na którym należy zachować szczególną ostrożność. Należy też zaznaczyć, że o instalację urządzenia w tym miejscu wnioskowała Przewodnicząca Rady Powiatu w Bochni Pani Bernadetta Gąsiorek – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Trudną sytuację na tym odcinku drogi widać również na policyjnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obecnie miejsce to jest patrolowane przez bocheńską policję, ale są to tylko działania doraźne, prewencyjne. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc