Brzesko niebawem także w strefie czerwonej?

-

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu powiat brzeski znajdzie się w czerwonej strefie obostrzeń sanitarnych. Kryteria już spełnia. W ogóle wygląda na to, że czerwona będzie cała Małopolska.

Przypomnijmy: do tej pory przy przydzielaniu powiatów do poszczególnych stref Ministerstwo Zdrowia brało pod uwagę następujący przelicznik: gdy liczba zachorowań w ciągu ostatnich 14 dni przekracza „6” na 10 tys. mieszkańców, dany powiat trafia do strefy żółtej. Jeśli liczba ta przekracza „12”, powiat ląduje w strefie czerwonej.

Od 10 października strefą żółtą objęto cały kraj, ale nadal istnieją strefy czerwone. Na razie nic nie wiadomo o tym, aby kryteria przydzielenia do tych stref się zmieniły.

Aktualna mapa:

Do tej pory aktualizację map ze strefami ogłaszano w czwartki. Zakładając, że to się nie zmieni, to w najbliższy czwartek analizie poddane zostaną tendencje i liczby zakażeń z okresu 8-22 października.

Dla powiatu brzeskiego wskaźnik „12” kwalifikujący go do czerwonej strefy, oznacza w praktyce liczbę zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni wynoszącą 112. Tymczasem od 8 października do dzisiaj to już 119, zatem minimum zostało „osiągnięte”, a do czwartku zakażeń z pewnością jeszcze przybędzie.

Podobnie jest w pozostałych powiatach Małopolski, które dotąd ostały się żółte. W okresie 8-19 października liczby wyglądają następująco:

  • powiat proszowicki: obecna liczba przypadków: 99 (minimum strefy czerwonej: 52)
  • powiat dąbrowski: 74 (71)
  • m. Tarnów: 235 (130)
  • powiat tarnowski: 231 (242)

Z powyższego widać, że jeszcze tylko powiat tarnowski nie osiągnął minimum wejścia do strefy czerwonej, ale jeśli do czwartku przebędzie tam 11 nowych zakażeń, to także i ten region się zakwalifikuje.

Wszystko wskazuje na to, że od czwartku cała Małopolska będzie strefą czerwoną.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2021

23,969FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,190SubskrybującySubskrybuj
X