Strzelectwo. Mateusz Polek wygrał zawody w Siedlcach

-

W dniach 16-18 października w Siedlcach zorganizowano zawody strzeleckie z broni pneumatycznej dla najmłodszej kategorii wiekowej. Mimo pandemii w zawodach strzelało wielu zawodników z 30 klubów z całej Polski. Z bocheńskiego „Promienia” strzelali 2 zawodnicy: Mateusz Polek w strzelaniu z pistoletu i Mikołaj Brzegowy w strzelaniu z karabinka.

Regulamin przewidywał 2 strzelania eliminacyjne, a suma punktów z obu strzelań stanowiła podstawę do kwalifikacji finału 8 zawodników.

Mateusz Polek w pierwszym dniu strzelił 357 pkt. i zajął 5. miejsce. Natomiast w drugim dniu 358 pkt. i zajął 4. miejsce. Z sumą 715 pkt. został sklasyfikowany na 5. miejscu i tym samym zakwalifikował się do finału.

Finały prowadzone były zgodnie z międzynarodowymi przepisami (IFSS): zawodnicy strzelali dwie serie 5-strzałowe każda seria w czasie nie większym niż 150 sekund. W dalszej kolejności zawodnicy strzelali serie 2-strzałowe, a każdy strzał w czasie 30 sekund. Po każdej serii 2-strzałowej eliminowany był zawodnik z najmniejszą liczbą punktów (serie 5-strzałowe + serie 2-strzałowe). Po 22 strzałach Mateusza wyprzedzał Dominik Balon (FLOTA Gdynia) zaledwie o 0,2 pkt. Ostatnie dwa strzały zadecydowały, że Mateusz zajął ostatecznie 1. miejsce. W nagrodę otrzymał rower.

Drugi zawodnik „Promienia” Mikołaj Brzegowy w bardzo silnej konkurencji w pierwszy dniu strzelił 382 pkt. i zajął 8. miejsce. W drugim dniu zawodów strzelił 377,4 pkt. i zajął 12. miejsce. Z sumą 759,4 pkt został sklasyfikowany na 10. miejscu i tym samym nie zakwalifikował się do finału.

Już za miesiąc 21 listopada w Jedliczu (o ile nie przeszkodzi pandemia) będzie następna okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności.