R e k l a m a

Drużyna z Bochni wygrała XV edycję podziemnego biegu

-

260 zawodników z 65 drużyn, wyłonionych w drodze losowania, rywalizowało w unikatowym w skali światowej podziemnym biegu – 212 metrów pod ziemią. 8-10 marca odbyła się XV edycja 12-godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Kopalni Soli Bochnia.

W sobotę, tuż po godzinie 10:00 rozpoczęły się zmagania, które poprzedziło uroczyste otwarcie imprezy, w którym uczestniczyli Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński oraz Prezes Ligi Obrony Kraju płk (r.) Jerzy Salamucha.

Przez 12 godzin biegacze pokonywali trasę pomiędzy szybami Sutoris i Campi w zabytkowych wyrobiskach Kopalni Soli Bochnia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Każdy z nich dał z siebie 100%. Podczas każdej kolejnej godziny biegu coraz wyraźniej widać było zmęczenie zawodników. Coraz większa była też ich determinacja do pokonywania kolejnych pętli trasy. Potwierdzeniem zaciętej walki były ciągłe zmiany miejsc drużyn w klasyfikacji, którą setki osób śledziło w Internecie poprzez aktualizowane na żywo wyniki. O godzinie 22 nastąpił koniec sportowego współzawodnictwa. Uczestnicy udali się na zasłużony odpoczynek do podziemnych sypialni.

Sportowe zmagania wygrała drużyna reprezentująca lokalny klub SALT RUNNERS BOCHNIA, pokonując dystans 193 km 875 m.

Tym samym rekord zawodów, ustanowiony w 2013 roku przez drużynę Meble KLER nadal nie został złamany. To pokazuje, jak mocno wyśrubowany był wtedy wynik drużyny Marcina Świerca z polskiej kadry narodowej w biegach górskich – relacjonuje dyrektor biegu Tomasz Głód. – Cieszę się jednak, że podczas 15 edycji biegu możemy świętować sukces zawodników z Bochni – dodaje.

Na zdjęciu: SALT RUNNERS Bochnia.

W niedzielę, po zwiedzaniu podziemnej ekspozycji multimedialnej, odbyło się zakończenie biegu.

Każda drużyna, niezależnie od zajętego miejsca stanęła na podium otrzymując brawa od biegowej braci, a jej uczestnikom wręczono pamiątkowe medale. Podczas uroczystości nie zabrakło niespodzianek i pięknych, wzruszających chwil. Tradycyjnie już podczas niedzielnego świętowania wręczano też dodatkowe nagrody. Do szczęśliwców powędrowały torby sportowe i tablety. Uroczystej dekoracji zawodników dokonywali zastępca Burmistrza Miasta Bochnia Gustaw Korta oraz Tomasz Głód – Dyrektor Zawodów.

Wyniki XV edycji 12-godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego:

1. miejsce: SALT RUNNERS BOCHNIA – 193 km 875 m
2. miejsce: 4 X K = 200 KM – 190 km 842 m
3. miejsce: MAFIOZÓW CZTERECH BY MAFIA TEAM LUBLIN – 189 km 659 m
4. miejsce: GĄBIN BIEGA – 178 km 694 m
5. miejsce: MAFIA TEAM LUBLINIEC – 175 km 468 m

Sponsorami i Partnerami tegorocznej edycji biegu byli: IGLOO – czołowy polski producent urządzeń chłodniczych; MILOO LIGHTING – producent oświetlenia przemysłowego i biurowego LED; POWERADE – producent napojów izotonicznych; KOPALNIA SOLI BOCHNIA; MIASTO BOCHNIA oraz WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia