R e k l a m a

Powiat: Wichura uszkodziła ponad 120 budynków!

-

Trwa usuwanie skutków wichur, jakie w nocy przeszły nad Powiatem Bocheńskim. Starosta Adam Korta wraz z Robertem Cieślą Komendantem PPSP odwiedzili tereny, które ucierpiały. Starosta rozmawiał z mieszkańcami zniszczonych domów, przyglądał się również stratom jakie wichura spowodowała w szkole w Zbydniowie.

Strażacy interweniowali ponad 240 razy, uszkodzonych zostało 57 budynków mieszkalnych, w tym z sześciu budynków całkowicie zerwało dachy. Szkody poniosło też 71 budynków gospodarczych.

– Pełnię służbę dwadzieścia kilka lat i czegoś takiego nie pamiętam – przyznał w rozmowie z Bochnianin.pl jeden ze strażaków.

Zniszczenia są cały czas usuwane, ale na uprzątnięcie wszystkich szkód potrzeba jeszcze trochę czasu, gdyż samych drzew i dużych gałęzi mogło paść w naszym regionie nawet kilkadziesiąt. Wiatr spowodował szkody w zabudowie, uszkadzając wiele dachów.

– Starostwo Powiatowe w Bochni z powiatowego magazynu przeciwpowodziowego wydało na potrzeby akcji ratunkowej dla ratowników OSP jak i ratowników PSP w Bochni plandeki, które pozwoliły tymczasowo zabezpieczyć budynki. Na chwilę obecną nie są znane ostateczne straty, służby miały wiele wezwań do różnych obiektów – informują służby prasowe starostwa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia