Rozstrzygnięto powiatowy konkurs ekologiczny „Już wiem”

-

Blisko 250 uczniów ze szkół średnich wzięło udział w konkursie wiedzy ekologicznej „Już wiem” w ramach projektu Ekopozytywni – Powiat Bocheński”. Najlepszy okazał się Szymon Opoka z I LO w Bochni, drugie miejsce zajęła Aleksandra Dąbrowska z ZS nr 3 w Bochni, a trzecie Hubert Kurtyka z ZS nr 1 w Bochni.

Konkurs miał na celu promowanie zachowań przyjaznych środowisku, wzrost świadomości ekologicznej i wiedzy z zakresu gospodarki odpadami i ich segregacji. Jego ideą było wyróżnienie uczniów, którzy posiadają największą wiedzę na temat działań w zakresie prawidłowych postaw proekologicznych.

Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania o segregację śmieci, gospodarkę odpadami oraz wymyślić hasło promujące ekologię. Najlepsze hasła zostaną wykorzystane w przyszłorocznej akcji.

Wcześniej w ramach projektu kilkuset uczniów uczestniczyło w wykładach na temat ekologii. Kilkudziesięciu wzięło udział również w konkursie na EKO-SELFIE. Konkurs „Już wiem” przeprowadzono w formie elektronicznej, aby umożliwić udział wszystkim uczniom. Zainteresowanie było bardzo duże, bo wzięło w nim udział aż 241 uczniów. Dla uczestników przewidziano cenne nagrody. O bezpiecznym sposobie przekazania nagród wszyscy nagrodzeni zostaną wkrótce poinformowani.

Gratuluję zwycięzcom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom. Bardzo mnie cieszy wysoki poziom wiedzy ekologicznej wśród młodych ludzi – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Wyniki konkursu:

  1. miejsce – Szymon Opoka 2eSP – I LO w Bochni;
  2. miejsce – Aleksandra Dąbrowska kl. 2Ta – ZS nr 3 w Bochni;
  3. miejsce – Hubert Kurtyka 2F – ZS nr 1 w Bochni.

Wyróżnienia:

  • Barbara Stachoń 2Tc – ZS nr 3 w Bochni;
  • Gabriela Rynduch 2cG – I LO w Bochni;
  • Monika Kapała 2Tb – ZS nr 3 w Bochni;
  • Natalia Czerwińska 2Ta – ZS nr 3 w Bochni;
  • Wiktoria Pająk, 1C – II LO w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X