Pomoc dla sprzedawców chryzantem. Są już wstępne zasady skupu

-

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o uruchomieniu pomocy dla producentów i sprzedawców kwiatów, którzy ponieśli straty w związku z zamknięciem cmentarzy. Wniosek trzeba złożyć do 6 listopada.

Pomoc skierowana jest do mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich przedsiębiorstw, które poniosły straty w związku z zamknięciem cmentarzy od 31 października do 2 listopada.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie udzielała pomocy posiadaczom co najmniej 50 chryzantem doniczkowych, które są w fazie pełnej dojrzałości i zostały przeznaczone do sprzedaży na dzień zgłoszenia.

Wniosek o udzielenie wsparcia należy złożyć do 6 listopada do kierownika Biura Powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem. Odkupione kwiaty będą mogły odebrać organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego i inne instytucje publiczne.

Na pomoc przeznaczono wstępnie 180 mln zł. Na razie ARiMR nie podała ile będzie płaciła za jedną chryzantemę, ale w mediach pojawiają się już nieoficjalne informacje, że ma to być 11 zł. Pomoc ma być wypłacana do 31 grudnia 2020 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X