Pomoc dla sprzedawców chryzantem. Są już wstępne zasady skupu

-

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o uruchomieniu pomocy dla producentów i sprzedawców kwiatów, którzy ponieśli straty w związku z zamknięciem cmentarzy. Wniosek trzeba złożyć do 6 listopada.

Pomoc skierowana jest do mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich przedsiębiorstw, które poniosły straty w związku z zamknięciem cmentarzy od 31 października do 2 listopada.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie udzielała pomocy posiadaczom co najmniej 50 chryzantem doniczkowych, które są w fazie pełnej dojrzałości i zostały przeznaczone do sprzedaży na dzień zgłoszenia.

Wniosek o udzielenie wsparcia należy złożyć do 6 listopada do kierownika Biura Powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem. Odkupione kwiaty będą mogły odebrać organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego i inne instytucje publiczne.

Na pomoc przeznaczono wstępnie 180 mln zł. Na razie ARiMR nie podała ile będzie płaciła za jedną chryzantemę, ale w mediach pojawiają się już nieoficjalne informacje, że ma to być 11 zł. Pomoc ma być wypłacana do 31 grudnia 2020 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2021

23,931FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,190SubskrybującySubskrybuj
X