R e k l a m a

Ruszył program „Wspieraj Seniora”

-

Osoby w wieku powyżej 70 lat oraz młodsi seniorzy, którzy znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej i zdrowotnej, a z uwagi na zagrożenia wynikające z pandemii nie wychodzą z domu mogą skorzystać z pomocy w ramach programu „Wspieraj Seniora”. W Bochni koordynacją tej inicjatywy zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pomoc, która może zostać zorganizowana to przede wszystkim:

  • dostarczenie podstawowych artykułów;
  • dostarczenie posiłku;
  • wykupienie recepty;
  • wysłanie poczty;
  • wypożyczenie książek.

Koszty zakupów ponosi senior. a usługa ich zrobienia i dostarczenia jest bezpłatna. Aby skorzystać z pomocy można zadzwonić na krajowy numer programu „Wspieraj Seniora” – 22 505 11 11, wejść na stronę wspierajseniora.pl lub zadzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bochni – tel. 14 615 39 10.

Przez tę samą stronę do programu mogą zgłaszać się wolontariusze chcący pomagać seniorom w potrzebie. – Zapraszamy do współpracy i czekamy na zgłoszenia. Jesteśmy gotowi pomóc – przekazał Norbert Paprota, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bochni.

Program „Wspieraj Seniora” nie obejmuje osób przebywających w kwarantannie i zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Tym osobom, we współpracy ze Strażą Pożarną, pomagamy w zakupach i wykupieniu leków. Wystarczy, że osoba w kwarantannie zadzwoni do MOPS, a my zajmiemy się sprawą. Prosimy tylko, żebyście Państwo zgłaszali potrzeby pilne i grupowali zakupy – zwrócił uwagę dyrektor Norbert Paprota.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc