BKS zwycięzcą Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bocheńskiego

-

W dniu Święta Niepodległości w Proszówkach rozegrany został finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bochnia – miejscowa Błyskawica zmierzyła się z BKS Bochnia. Goście mieli zamiar wziąć rewanż za poprzednią edycję tych rozgrywek, kiedy to zespół z Proszówek wyeliminował ich, zwyciężając 4:3. Ten cel udało się zrealizować i podopieczni Janusza Piątka pewnie wygrali 5:0.

Strzelanie już w 6 minucie rozpoczął Aliba Lando. Niespełna 10 minut później na 2:0 podwyższył Mirosław Tabor, dobijając strzał Mariusza Łyducha. W 28 minucie do siatki trafił po  indywidualnej akcji Jarosław Ulas. Tuż przed przerwą trafienie zaliczył Dawid Grzyb, oddając strzał z dystansu. W drugiej części spotkania jeszcze jednego gola dołożył Lando. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0 dla Bocheńskiego.

Najbliższe spotkanie BKS rozegra w sobotę, kiedy to w derbach powiatu mierzyć się będzie z GKS Drwinia. Jeżeli chodzi o Puchar Polski, to następnym przeciwnikiem bochnian będzie zwycięzca podokręgu brzeskiego.

Błyskawica Proszówki – BKS Bochnia 0:5 (0:4)

Bramki: 6’, 50’ Aliba Lando, 17’ Mirosław Tabor, 28’ Jarosław Ulas, 45’ Dawid Grzyb

Błyskawica: Michał Kołodziej – Sebastian Rzepecki (50’ Kamil Ham), Jacek Mąka, Witold Marks (82’ Hubert Kwarta), Wojciech Pacura , Michał Kołdras, Dominik Żelichowski, Karol Filipek, Piotr Filipek – Krzysztof Styrna, Eliasz Dudek (70’ Karol Piotrowski)

BKS: Damian Szydłowski – Jakub Pasiut (46’ Jakub Kleszcz), Bartłomiej Chlebek, Łukasz Sikora, Mateusz Kasprzyk, Dawid Grzyb, Adam Pałkowski (46’ Ernest Świętek), Jarosław Ulas (46’ Tomasz Rachwalski),  Mariusz Łyduch (65’ Michał Baranowski), Mirosław Tabor (70’ Kacper Musiał), Aliba Lando