R e k l a m a

Ognisko koronawirusa znów pojawiło się w DPS w Bochni. Zakażeni są podopieczni i personel

-

W Domu Pomocy Społecznej w Bochni zdiagnozowano ognisko zakażeń koronawirusem Sars-Cov-2 – dowiedział się Bochnianin.pl.

W placówce potwierdzono zakażenie u 38 podopiecznych przebywających w budynku dla osób w podeszłym wieku (to inny budynek od tego, w którym koronawirus był wiosną). Pozytywny wynik testu ma także 14 pracowników placówki.

Jak wynika z naszych informacji, wszyscy czują się dobrze i nie mają objawów.

AKTUALIZACJA

– W oddziale dla osób w podeszłym wieku w Domu Pomocy Społecznej w Bochni potwierdzono dodatnie wyniki testów na obecność wirusa SARS CoV 2, wśród podopiecznych tej placówki – potwierdziło informacje Bochnianin.pl bocheńskie starostwo powiatowe w oficjalnym komunikacie rozesłanym do mediów przed godz. 14:00.

Obecnie w oddziale przebywa 81 pensjonariuszy z czego 38 osób ma potwierdzony wynik dodatni na obecność wirusa. Wynik 4 osób jest wątpliwy. Jedna z osób przebywa w szpitalu, ale jest to związane z inną przewlekłą jednostką chorobową na którą cierpi ten podopieczny.

„Na chwilę obecną 14 pracowników otrzymało wyniki dodatnie, są wśród nich także osoby które w ostatnim czasie, przed przystąpieniem do pracy miały wykonane testy antygenowe w celu wyeliminowania pracowników potencjalnie zakażonych, które zostały potwierdzone w testach RT-PCR.

Wszyscy podopieczni oraz pracownicy na chwilę obecną czują się dobrze i przechodzą chorobę bezobjawowo lub skąpoobjawowo bez cech niewydolności krążeniowo-oddechowej. Mieszkańcy są pod stałą opieką lekarską oraz pielęgniarską” – przekazano w informacji do mediów.

– Od miesiąca izolujemy wszystkich podopiecznych, czyli obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin, zakaz opuszczania ośrodka, a posiłki podawane są w pokojach – mówi Sebastian Lewandowski, dyrektor placówki. – Pracownicy pracują w środkach ochrony indywidualnej, zostali podzieleni na dwa zespoły, tak aby ograniczyć transmisję wirusa – dodaje dyrektor.

Pomimo zachorowania wśród części personelu, wszyscy podopieczni mają zapewnioną opiekę. – Mamy również wystarczające zabezpieczenie w środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji – zapewniają urzędnicy starostwa.

W Małopolsce w 59 domach opieki społecznej, aż w 48 doszło do rozprzestrzenienia się koronawirusa Sars-Cov-2.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia