PRZEPROSINY
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

1. liga koszykówki. Szósta z rzędu porażka beniaminka z Bochni

-

Nie układa się klubowi z Bochni debiutancki sezon w 1. lidze koszykówki kobiet. W niedzielę drużyna z Miasta Soli przegrała szóste spotkanie z rzędu, choć do przerwy prowadziła 17 punktami!

Pierwsze dwie kwarty wyjazdowego meczu z Pompax Tęcza Leszno bochnianki wyraźnie wygrały, co dawało nadzieję, że zła passa wreszcie zostanie przełamana. Spokój mógł zmącić jedynie rzut oka w statystyki: Contimax MOSiR wcale nie rozgrywał jakiegoś wyjątkowo dobrego spotkania (34% skuteczności, 7/25 za dwa i 7/16 za trzy) – to gospodynie zagrały w tej połowie katastrofalnie mając zaledwie 25% skuteczności rzutów z gry (8/20 za dwa i 0/11 za trzy). Trudno było oczekiwać, że w drugiej połowie Tęcza nadal będzie grać tak słabo.

Do trzeciej kwarty ekipa z Leszna rzeczywiście przystąpiła mocno zmobilizowana, z kolei bochnianki chyba uśpiło wysokie 17-punktowe prowadzenie. Gra Contimax MOSiR się posypała, a gospodynie w 10 minut niemal całkowicie odrobiły straty, wygrywając tę część meczu 22:10. Obraz gry nie zmienił się w ostatniej kwarcie – Tęcza dopadła MOSiR, wyszła na prowadzenie i zdobyła nawet 9 punktów przewagi, ostatecznie wygrywając 65:56.

W drużynie Tęczy Leszno bardzo dobre zawody rozegrała Iga Walentowska, która zdobyła aż 28 punktów.

Co ciekawe, zespoły zakończyły mecz z podobną skutecznością rzutów z gry: Leszno 32%, a Bochnia 30%. Znacząca różnica była jednak w skuteczności wykonywanych rzutów osobistych – gospodynie miały 83% (15/18), a bochnianki 46% (7/15).

Dla Contimax MOSiR była to szósta porażka z rzędu i kolejny mecz, w którym po dobrej pierwszej połowie, w drugiej części gry zespół nie potrafił dotrzymać kroku rywalkom.

Szansa na przełamanie już w środę 25 listopada o godzinie 17:00 w meczu 9. kolejki – Contimax MOSiR Bochnia zmierzy się na wyjeździe z Liderem Swarzędz. Ekipa z Wielkopolski z bilansem dwóch zwycięstw i pięciu porażek plasuje się obecnie na siódmym miejscu w tabeli.

Kolejny mecz kilka dni później – w sobotę, wreszcie u siebie. We własnej hali podopieczne Małgorzaty Misiuk zmierzą się z Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie, które mają obecnie na swoim koncie o jeden punkt więcej niż Contimax MOSiR Bochnia.

Pompax Tęcza Leszno – Contimax MOSiR Bochnia 65:56
(8:20, 14:19, 22:8, 21:9)

Contimax MOSiR Bochnia: Monika Malinowska 11, Julia Natkaniec 12, Julia Fortuna 9, Anna Krawiec 8, Karolina Wilk 6, Sara Marczyk 4, Magdalena Puter 3, Gabriela Rak 3, Aisza Buczek 0.