R e k l a m a

Budynek byłego pogotowia na potrzeby szkoły muzycznej?

-

Temat udostępnienia budynku po byłym pogotowiu ratunkowym przy ul. Konstytucji 3 maja w Bochni na potrzeby szkoły muzycznej jest nadal aktualny. Starosta bocheński Adam Korta spotkał się w tej sprawie z Jarosławem Wartakiem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Starostwo Powiatowe w Bochni wystąpiło pod koniec ubiegłego roku do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z propozycją udostępnienia na potrzeby Szkoły Muzycznej II stopnia budynku po byłym pogotowiu przy ulicy Konstytucji 3 maja.

Ministerstwo wyraziło wstępne zainteresowanie pozyskaniem budynku i przeznaczeniem go na prowadzenie działalności dydaktycznej. Wizyta w Bochni Jarosława Wartaka, zastępcy dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miała na celu ocenę możliwości zagospodarowania budynku na potrzeby szkoły muzycznej.

Starostwo Powiatowe w Bochni proponuje wydzierżawienie tego budynku na kilkanaście lat lub wymianę na inny obiekt będący w posiadaniu skarbu państwa. – Zależy mi na rozwoju szkoły muzycznej w Bochni. Jednak o szczegółach będzie można rozmawiać dopiero kiedy Ministerstwo podejmie decyzję, że budynek po byłym pogotowiu rzeczywiście może zostać w ten sposób zagospodarowany – wyjaśnia starosta bocheński Adam Korta.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc