1. liga koszykówki. Siódma porażka z rzędu. Kiedy przełamanie?

-

Trwa fatalna passa zespołu Contimax MOSiR Bochnia. W środę beniaminek z Bochni odniósł siódmą porażkę z rzędu.

Drużyna po raz kolejny grała na wyjeździe – tym razem w Swarzędzu, mierząc się z miejscowym Liderem. Gospodynie przystępowały do tego spotkania z bilansem 2-5 i liczyły na jego podreperowanie wykorzystując atut własnego parkietu. Z kolei bochnianki, które na inaugurację swojej przygody z 1 ligą wygrały z Wisłą Kraków, od tamtej pory przegrały kolejne sześć spotkań (bilans 1-6) i marzą by przerwać czarną serię.

Niestety zespół z Bochni po raz kolejny schodził z boiska pokonany. Przez dwie kwarty trwało wyrównane spotkanie, ale po przerwie zaczął realizować się znany z poprzednich spotkań scenariusz, czyli niemoc w szeregach reprezentacji Miasta Soli, która w tym przypadku zaowocowała 14 punktową stratą. Co prawda jeszcze przed końcem trzeciej kwarty bochnianki zdołały się pozbierać i zmniejszyły stratę do 5 oczek, ale gospodynie ani myślały oddawać prowadzenia i zwycięstwa, ostatecznie wygrywając 9 punktami.

Kolejny mecz Contimax MOSiR Bochnia zagra już w tę sobotę, wreszcie u siebie. We własnej hali podopieczne Małgorzaty Misiuk zmierzą się z Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie (drużyna ma bilans 2-5). Czy uda się przerwać serię porażek? Początek zmagań o godz. 16:30.

Nieco wcześniej, o godz. 12:30 na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej zagra drużyna występująca w 2. lidze. Zespół trenera Pawła Michalika w ramach 10 kolejki podejmie drużynę MLKS-MOS Rzeszów. W pierwszej rundzie MOSiR Bochnia pokonał rzeszowską ekipę 67:51.

Lider Swarzędz – Contimax MOSiR Bochnia 77:68 (22:21, 17:16, 18:15, 20:16)

Contimax MOSiR Bochnia: Anna Krawiec 15, Monika Malinowska 12, Julia Fortuna 11, Karolina Wilk 11, Magdalena Puter 10, Julia Natkaniec 7, Natalia Mazur 1, Wiktoria Zając 1, Gabriela Rak 0.

Trener Małgorzata Misiuk, asystent Rafał Sroka.

Lider Swarzędz: Aleksandra Żukowska 25, Marta Urbaniak 20, Magdalena Wojdalska 17, Martyna Kotula 9, Agata Siwińska 4, Wiktoria Flaszak 2, Oliwia Flaszak 0, Paulina Hantys 0, Wiktoria Plackowska 0, Kinga Potraca 0, Zuzanna Urban 0  oraz Anna Majchrzak.

Trener Anna Talarczyk, asystent Tomasz Eichert.