R e k l a m a

Ręczna: Porażka po ambitnej grze. MOSiR Bochnia – SPR Górnik Zabrze 26:33 – ZDJĘCIA

-

Występujący w 2. lidze piłki ręcznej mężczyzn zespół MOSiR Bochnia przegrał w sobotę na własnym parkiecie z SPR Górnik Zabrze różnicą 7 goli.

Pierwsze minuty spotkania to dominacja gości, którzy lepiej weszli w mecz, grali szybko i skutecznie rzutowo (13 min. 3:8, 15 min. 4:9). Od 15 min. nasi zawodnicy poprawili grę w obronie, dobrą zmianę w bramce dał Michał Puchalski. W ataku poprawiona została skuteczność rzutowa i w 24 min. różnica bramkowa wynosiła 10:11.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od zdobycia 3 bramek przez nasz zespół i w 34 min. wynik 17:17. Mecz przez następne minuty toczył się” bramka za bramkę” (46 min. 23:23).

– Ostatnie minuty gry to jednak przewaga drużyny z Zabrza, której zawodnicy skutecznie rzucali z drugiej linii, dobrze kontrowali i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Mimo próby w ostatnich 3 min. zmiany systemu obrony, efektów pozytywnych dla naszego zespołu nie było – mówi Ryszard Tabor trener bochnian.

MOSiR Bochnia – SPR Górnik Zabrze 26:33 (14:17)

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Michał Dobrzański 7, Iwo Stopczyński 6, Marcel Makuch 4, Hubert Pamuła 4, Marcin Jakubowski 2, Marcin Szkolik 2,  Maciej Grech, Bartosz Batko, Olaf Filipowicz, Piotr Kalinka, Filip Kołacz, Michał Puchalski, Patryk Rolewicz, Konrad Trojan oraz Kacper Cąber, Bartosz Szpisak.

Kierownik zespołu Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Górnik: Szymon Medwid 5, Karol Tadej 5, Tymoteusz Jakubowski 4, Gabriel Kałuża 4, Jakub Kohrs 3,  Jakub Sladkowski 3, Mikołaj Burlyta 2, Szymon Mucha 2, Szymon Skutela 2, Kamil Szeląg 2, Mateusz Żaczek 1, Artur Indyka, Bruno Mazurkiewicz, Wojciech Mrozek, Dawid Szczelaszczyk.