Szpital w Brzesku będzie miał nowoczesny aparat do diagnostyki COVID-19

-

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku do naszego szpitala trafi nowoczesny sprzęt do badań w kierunku diagnostyki COVID-19 – poinformowały władze brzeskiej placówki. Zakup sprzętu był możliwy dzięki wsparciu Powiatu Brzeskiego.

System do diagnostyki metodą biologii molekularnej to obecnie najnowocześniejszy, najszybszy i najdokładniejszy sposób na wykrywanie zakażenia COVID-19 oraz przeprowadzania badań genetycznych i mikrobiologicznych w diagnostyce wielu innych chorób. Pozwala na zbadanie blisko 100 próbek jednocześnie, a wyniki są znane w ciągu kilku godzin.

– Taka wydajność pozwoli, aby wszyscy, którzy zgłoszą się do badania, otrzymali wynik jeszcze tego samego dnia – przekazano w komunikacie.

Aparat, który kosztuje 600 tys. zł, będzie sfinansowany w dwóch ratach. W tym roku powiat przekazał szpitalowi 300 tys. zł, aby mogła rozpocząć się procedura zakupu i jak najszybsze uruchomienie diagnostyki. Pozostała część finansowania zostanie przekazana na początku przyszłego roku, po uchwaleniu budżetu na rok 2021.

Szpital już rozpoczął proces zakupu i biorąc pod uwagę terminy, wynikające z procedury zamówień publicznych, rozstrzygnięcie przetargu, dostawę i montaż urządzenia, pierwsze badania powinny się odbyć na początku przyszłego roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2021

X