R e k l a m a

Powiat bocheński w ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka

-

Powiat bocheński już po raz trzeci przystąpił do ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka. Jest to program edukacyjno-informacyjny organizowany przez Państwowy Instytut Badawczy SKN „Onkoma” działający w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie.

Głównym celem tego programu jest zwiększenie świadomości społecznej na temat czerniaka, jego występowania, odpowiedzialnych zachowań oraz prozdrowotnych postaw wśród młodzieży.

Nowotwory złośliwe skóry należą do najliczniejszej grupy nowotworów złośliwych. Zajmują od kilkunastu lat 5. miejsce na niechlubnej liście największych problemów onkologicznych.

To bardzo ważny temat, dlatego konsekwentnie bierzemy w nim udział i staramy się edukować naszą młodzież. Instytut opracował scenariusz zajęć, które poprowadzą nauczyciele biologii, pielęgniarki szkolne, pedagodzy szkolni lub wychowawcy, a także nauczyciele wychowania fizycznego. Dzięki tym zajęciom uczniowie poznają tzw. czerniakowe abecadło, jak również będą umieli przeprowadzić samobadanie – wyjaśnia Adam Korta, starosta bocheński.

Realizacja programu jest możliwa nawet w formie nauczania zdalnego, a sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 nie stanowi przeszkody uniemożliwiającej przeprowadzenie zajęć z uczniami – dodaje Adam Korta.

W programie będzie uczestniczyło pięć szkół: Zespół Szkół Nr 1 w Bochni, Zespół Szkół Nr 2 w Bochni, Zespół Szkół Nr 3 w Bochni, I Liceum Ogólnokształcące w Bochni i II Liceum Ogólnokształcące w Bochni.

Warto dodać, że w ubiegłym roku z programu skorzystały wszystkie szkoły, gdzie zrealizowano 123 godziny zajęć poprowadzonych przez 89 nauczycieli. W całym projekcie wzięło udział 3130 uczniów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc