Pływanie: 3 medale Mikołaja Babraja na Mistrzostwach Małopolski

-

Sukces 12-letniego Mikołaja Babraja Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Zabierzowie (XV Puchar Rycerza Kmity). W minioną sobotę zawodnik Bocheńskiego Klubu Pływackiego T.S. PŁYWAK BOCHNIA zdobył tam 3 brązowe medale.

Świetna organizacja oraz mocna obsada sprawia, że zawody w Zabierzowie zawsze stoją na bardzo wysokim poziomie sportowym. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną zawody zostały podzielone na poszczególne kategorie wiekowe oraz płeć na trzy dni tak aby wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującym rygorem sanitarnym.

Podopieczny trenerów Marcina Szwaba oraz Dariusza Maszewskiego w sumie wypływał 3 brązowe medale na dystansach: 50m stylem motylkowym, 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem dowolnym.

Znakomicie popłynął również 100m stylem zmiennym poprawiając swój rekord życiowy ostatecznie zajmując 5. miejsce.

W klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej 12 lat uplasował się na 7. pozycji.

– Wielkie gratulacje oraz podziękowania kierujemy do rodziców Mikołaja za wielkie zaangażowanie, wspieranie pasji i ciężkiej pracy syna – mówi Marcin Szwab prezes „Pływaka”. – Dziękujemy bardzo władzom Miasta Bochnia oraz Dyrekcji Krytej Pływalni w Bochni za możliwość trenowania w tym trudnym dla nas wszystkich okresie – dodaje.