R e k l a m a

GK: „Inspektor nadzoru budowlanego z Brzeska na celowniku prokuratury”

-

„Bocheńska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie oczekiwania korzyści majątkowej przez inspektora nadzoru budowlanego z Brzeska. Według prezesa firmy Pagen z Gnojnika, zajmującej się produkcją okien, urzędnik miał żądać od niego 15 tys. zł za przymknięcie oka na rzekome naruszenie prawa budowlanego” – poinformowała w piątek „Gazeta Krakowska”.

Gazeta przekazała, że co prawda ani śledczy, ani inspektor nadzoru budowlanego, nie udzielają w tej sprawie żadnych informacji, ale dziennik cytuje prezesa firmy, który złożył zawiadomienie do prokuratury.

Według wersji przedstawionej przez Dominika Chamioło, w sierpniu tego roku inspektor budowlany miał mu podczas osobistej rozmowy zasugerować, że odkryto pewne rzekome nieprawidłowości przy zakończonej właśnie inwestycji w Brzesku oraz planowanej rozbudowie firmy w Gnojniku, ale „istnieje możliwość załatwienia sprawy w taki sposób, by kwestia ta nie była problemem”. Koszt takiego „załatwienia” miał stanowić 5 procent wartości wyliczonej przez urzędnika kary (300 tys. zł), której biznesmen miałby w ten sposób uniknąć.

We wrześniu przedsiębiorca złożył zawiadomienie do prokuratury rejonowej w Brzesku. Ta wyłączyła się ze sprawy, postępowanie trafiło ostatecznie do prokuratury w Bochni. Na początku grudnia prezes firmy otrzymał oficjalną informację o wszczęciu śledztwa.

Więcej w „Gazecie Krakowskiej”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia