R e k l a m a

Bochnia z budżetem na 2021 rok. Ponad 20 mln zł na inwestycje

-

W poniedziałek Rada Miasta uchwaliła budżet Bochni na 2021 rok. Główne założenia tego dokumentu to 160 mln zł dochodów i 169 mln zł wydatków, w tym prawie 20,2 mln zł na zadania inwestycyjne.

Radni nie wprowadzili znaczących zmian do projektu zaproponowanego przez burmistrza Stefana Kolawińskiego, uwzględnili natomiast kilka zgłoszonych przez niego autopoprawek (dotyczyły m.in. korekty dochodów w związku ze zmianą stawek opłat za śmieci, przeniesienia finansowania części prac przy rewitalizacji na przyszły rok oraz zwiększenia wydatków na utrzymanie dróg).

Co ciekawe, za przyjęciem budżetu było zaledwie… 7 radnych. Czterech zagłosowało przeciw, a aż 10 wstrzymało się od głosu.

Lista inwestycji na 2021 rok nie jest tak obszerna jak bywało w poprzednich latach. Zawiera 24 pozycje, a główne inwestycje to budowa ostatniego etapu tzw. KN-2 (5,7 mln zł), rewitalizacja centrum miasta „Rynek OD-NOWA” (prawie 4 mln zł), termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej (3,66 mln zł), przebudowa budynków kuźni i lodowni na Plantach Salinarnych (3,3 mln zł) i przebudowa układu komunikacyjnego drogi wojewódzkiej nr 965 w ramach zadania „Rynek OD-NOWA” (1,34 mln zł).

Listę wszystkich planowanych na 2021 r. zadań publikowaliśmy już w listopadzie – link TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia