Kampania #SzczepimySię: już wkrótce spot z udziałem Cezarego Pazury

-

Ambasador kampanii #SzczepimySię, wybitny artysta i znany aktor Cezary Pazura ponownie zachęci Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Wczoraj rozpoczęły się nagrania spotu, którego emisja już niedługo w telewizji i Internecie – poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu.

W informacji przekazanej PAP CIR zaznaczył, że najnowszy spot to kolejna część kampanii informacyjnej Narodowego Programu Szczepień.

Przypomniano, że od 27 grudnia można oglądać spoty z udziałem Mateusza i Stanisława Banasiuków, którzy pytają: „A Ty, dla kogo się zaszczepisz?”. „Głównym bohaterem najnowszego spotu został Cezary Pazura, który zachęci widzów do szczepień słowami – Dla siebie. Dla innych. Szczepimy się!” – czytamy w komunikacie.

Efekty wtorkowych nagrań będą wkrótce dostępne w Internecie i telewizji.

Do tej pory Pazura, jako ambasadora kampanii #SzczepimySię wystąpił w krótkich spotach radiowych, w których aktor zachęca Polaków do skorzystania ze szczepionek przeciw COVID-19. Można go również dostrzec w przestrzeni medialnej – aktor pojawił się już na kanapie porannego programu „Pytanie na Śniadanie” czy w programie „Newsroom WP”, w którym podkreślił, że „jedynym sposobem na walkę z koronawirusem są szczepionki”.

Jak zaznaczył Cezary Pazura – „warto zaszczepić się przeciw COVID-19, bo dzięki temu można żyć dłużej i zdrowiej”. „Widziałem skutki takiej choroby jak polio, a już jej nie ma. W momencie, kiedy zaszczepi się większość populacji, koronawirus zniknie” – wyjaśnił aktor.

W komunikacie podkreślono, że „szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne”. Zaznaczono, że przeszły rygorystyczne testy i zostały dopuszczone do obrotu przez Europejską Agencję Leków oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych.

W ramach kampania informacyjnej #SzczepimySię wystartował także spot radiowy, a od 29 grudnia możemy usłyszeć spoty czytane przez profesjonalnych lektorów, które były inspirowane kampanią telewizyjną z udziałem aktorów. Ponadto na ulicach polskich miast zawisły billboardy. Akcja obecna jest również w mediach społecznościowych. Dołączyli do niej polscy sportowcy.

Kancelaria Premiera uruchomiła także stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989. (PAP)

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X