Bocheńskie Muzeum opublikowało kalendarium na 2021 rok

-

Pracownicy Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni przygotowali bogato ilustrowane kalendarium bocheńskie na 2021 rok. Obejmuje ono te daty z dziejów miasta i okolicy, które ich zdaniem są warte przypomnienia, a nawet trwałej pamięci – zarówno o wydarzeniach, jak i o ludziach. Publikacja dostępna jest na stronie internetowej placówki.

Niewątpliwie najbardziej „okrągłą” jest 150. rocznica zbudowania i odsłonięcia pomnika Kazimierza Wielkiego na bocheńskim Rynku. To prawdziwy symbol, swoisty logotyp miasta, które w ten sposób postanowiło uczcić w 1871 roku zasługi króla dla Bochni i rozwoju tutejszej żupy solnej.

W kalendarium, zestawionym przez nas ze sporą dozą subiektywizmu, pojawiają się także daty mniej oczywiste, które jednak również współtworzą obraz przeszłości, a to, że są mniej spektakularnie nie oznacza, że są nieistotnie – zwraca uwagę Jan Flasza, dyrektor Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni.

Kalendarium można zobaczyć TUTAJ.

Opracowanie: Jan Flasza, Iwona Zawidzka. Współpraca: Anna Pastucha i Karolina Juszczyk. Fotografie: Bogdan Mrówka, Wojciech Salamon oraz archiwum Muzeum w Bochni.

Podobne kalendarium przygotowano również rok temu. Link do publikacji – TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X