R e k l a m a

Policjanci z Niepołomic zatrzymali zabójcę z województwa łódzkiego

-

Policjanci z komisariatu w Niepołomicach zatrzymali 37-latka podejrzanego o zabójstwo na terenie woj. łódzkiego swojej 50-letniej konkubiny. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ciało kobiety odnaleziono 14 stycznia w jednym z mieszkań na terenie Krośniewic (powiat kutnowski, woj. łódzkie. Zwłoki leżały na podłodze, na ciele denatki znajdowały się rany kłute i cięte.

Analiza zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego – był to konkubent denatki. Z ustaleń mundurowych wynikało, ze sprawca mógł przebywać na terenie województwa małopolskiego. Dyżurny kutnowskiej komendy natychmiast podjął współpracę ze wszystkimi jednostkami policji oraz straży granicznej celem zatrzymania wytypowanego mężczyzny.

Płynny przepływ informacji i mobilizacja służb doprowadziła do zatrzymania 37-letniego mężczyzny na terenie Wieliczki przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Niepołomicach. Mężczyznę zatrzymano  15 stycznia na jednym z parkingów. Jak się okazało kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Jeszcze tego samego dnia mężczyznę przekonwojowano do Kutna, podejrzany usłyszał tam zarzut zabójstwa oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

16 stycznia 2021 roku sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia