Bochnia. W piątek nie ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla pacjentów 70+?

-

W piątek o godz. 6.00 rusza w całej Polsce rejestracja seniorów powyżej 70 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Ale już wiadomo, że będą z tym problemy – jak poinformowała miejska przychodnia w Bochni tutaj rejestracji nie będzie, bo małopolski NFZ do dziś nie był w stanie zagwarantować, czy w ogóle dostarczy kolejne dawki szczepionek. A bez tego nie sposób zapisywać pacjentów na terminy.

W zeszły piątek przychodnia rozpoczęła rejestrację seniorów 80+. Już pierwszego dnia zgłosiło się blisko 180 osób, w kolejnych dniach następne 120 pacjentów wypełniło grafik, który stworzono na bazie zadeklarowanych do dostarczenia 300 dawek szczepionki. Terminarz zapełnił się do końca marca.

Do dziś przychodnia nie wie, czy dostanie kolejne dawki w kwietniu, a jeśli tak, to w jakiej ilości.

– Z przykrością informujemy, że przychodnia nie ma możliwości ustalenia harmonogramu szczepień dla grupy pacjentów 70+ oraz kontynuacji dla pacjentów 80+ – przekazała w rozmowie z Bochnianin.pl Agnieszka Kubas, kierownik przychodni, powołując się na informację przekazaną przez koordynatora ds. szczepień przeciwko Covid-19 małopolskiego NFZ.

Zaznacza jednak, że „sytuacja jest dynamiczna”. O wszelkich zmianach będziemy informować na łamach Bochnianin.pl.

Według nieoficjalnych informacji podobna sytuacja jest w innych punktach szczepień w naszym regionie.

Zobacz też: Lista punktów szczepień w powiecie bocheńskim

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X