120 tys. zł dla Szpitala Powiatowego w Bochni od Grupy Azoty

-

120 tys. zł trafiło do Szpitala Powiatowego w Bochni. Fundusze przekazała Grupa Azoty S.A. Fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego na oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii bocheńskiej lecznicy.

– Bardzo dziękujemy za to wsparcie. Pieniądze, zostaną zagospodarowane na zakup sprzętu, który będzie pomagał pacjentom znajdującym się w stanach zagrożenia życia – podkreśla Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Wkrótce zapadnie decyzja o tym, co konkretnie zostanie zakupione, zostanie także ogłoszony przetarg na zakup tego sprzętu.

Dofinansowanie zostało zrealizowane w ramach pomocy, jakiej spółka udziela podmiotom medycznym w związku z trwającą od blisko roku pandemią koronawirusa. Z inicjatywą udzielenia wsparcia bocheńskiej placówce wyszedł poseł Stanisław Bukowiec.

Za przychylne ustosunkowanie się do mojego wniosku, a tym samym pomoc w zakupie sprzętu medycznego, który będzie służył mieszkańcom Ziemi Bocheńskiej, bardzo dziękuję wiceprezesom zarządu Grupy Azoty S.A. – Mariuszowi Grabowi i Grzegorzowi Kądzielawskiemu – dodaje Stanisław Bukowiec.

Wsparcie z Grupy Azoty S.A. To kolejna forma pomocy, jaka dotarła do bocheńskiego szpitala w ostatnim roku. Fundusze na zakup sprzętu czy środków ochrony w trudnym okresie walki z pandemią – przekazały firmy, jak również prywatne osoby.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny udało się pozyskać środki na zakup nowoczesnej aparatury medycznej dla bocheńskiego Szpitala, która jest niezbędna w ratowaniu zdrowia i życia, także osób chorych Covid-19, i przysłuży się do podniesienia jakości usług medycznych przez tę placówkę, na czym zawsze bardzo mi zależało i o co w dalszym ciągu będę zabiegał – mówi poseł Stanisław Bukowiec.      

Warto podkreślić, iż jest to już kolejna większa dotacja, jaka w ostatnim czasie pozwoliła szpitalowi na zakup nowego sprzętu medycznego. Bowiem dzięki współpracy bocheńskiego parlamentarzysty z Zarządem Województwa Małopolskiego i wsparciu radnego wojewódzkiego – Piotra Dziurdzi, w minionym roku z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej do bocheńskiej lecznicy trafiło łącznie blisko 4 mln zł. Za ponad 1,9 mln zł pozyskano: 2 wysokospecjalistyczne karetki pogotowia, a także w 80% sfinansowano zakup nowego aparatu RTG. Z kolei pochodzące z jesiennej transzy kolejne 1,9 mln zł przeznaczone zostanie na nowy tomograf komputerowy. Otrzymana dotacja stanowi 50% wartości tego urządzenia. 

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2022

X