R e k l a m a

Urszula Augustyn: „Polska PiS to Państwo Na Niby”

-

– Polska PiS to Państwo Na Niby: prawo na niby, gospodarka na niby, plany na niby, prawda na niby. Tylko duszenie wolnych mediów i wolnych ludzi dzieje się naprawdę – uważa reprezentująca nasz okręg wyborczy posłanka Urszula Augustyn (Koalicja Obywatelska).

Parlamentarzystka opublikowała w piątek na Facebooku obszerny wpis, w którym skomentowała bieżącą sytuację w kraju. Zaczęła od sprawy szczepień, stwierdzając, że „PiS kompletnie nie radzi sobie z pandemią”. – Szczepienia to organizacyjna i logistyczna fikcja. Ludzie zarażają się tysiącami. Setkami dziennie umierają. A szczepionek nie ma, bo rząd Zjednoczonej Prawicy nie potrafi ich kupić!!! Nie bierze udziału we wszystkich negocjacjach. Odstępuje od zakupu 15 mln szczepionek!”.

Urszula Augustyn dodała przy tym: – Ten sam rząd bez żadnych uzasadnień i wykładni wykańcza po kolei polskich przedsiębiorców zakazując im działalności i oferując w zamian NIC lub jałmużnę – bo taka jest skala tzw. tarcz.

Polska PiS to Państwo Na Niby: prawo na niby, gospodarka na niby, plany na niby, prawda na niby. Tylko duszenie wolnych mediów i wolnych ludzi dzieje się naprawdę – stwierdziła posłanka.

Parlamentarzystka odniosła się także do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji i wydarzeń związanych z wywołanymi tym protestami. Oceniła, że „dzisiaj w Państwie Na Niby zobaczyliśmy pokaz nieprawdopodobnej pogardy dla życia, dla cierpienia ludzkiego, dla kobiecej godności, dla rodziny, dla wolności i dla humanistycznych wartości”.

– Wolą małego człowieka, jego otoczenia i powolnych mu narzędzi ogłoszono werdykt – w swej istocie – skazujący na niewyobrażalne cierpienie kobiety, pozbawiający je wolnej woli, decydowania o własnym życiu i zdrowiu, zmuszający do donoszenia nieuleczalnie chorych płodów i ich urodzenia. Werdykt bezprawny, wydany przez wadliwie powołany Trybunał Julii Przyłębskiej. A to wszystko po to, by przykryć nieudolność rządu PiS, totalną kompromitację w obliczu pandemii – uważa Urszula Augustyn.

– Jakim bezwzględnym, cynicznym, bezdusznym trzeba być, by dla odwrócenia uwagi od własnej ignorancji, nieudolności i niewydolności intelektualnej, położyć na szali spokój i ład społeczny w Polsce, życie, i zdrowie polskich kobiet. Kim trzeba być, by przeciwko setkom tysięcy pokojowo protestujących Polek i Polaków użyć siłowych resortów, policji, prowokacji, pałek, kajdan i gazu?! Nikt, nic i nigdy tego nie usprawiedliwi – stwierdza posłanka.

Swój wpis Urszula Augustyn zakończyła puentą: – Państwo Na Niby skończy się wraz z PiS. Wierzę w to widząc zaangażowanie kobiet, młodych ludzi, przedsiębiorców, nas wszystkich, dla których liczy się człowiek, wolność i Polska. Zwyciężymy!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc