Internauci wybrali imię dla małego żubra z Puszczy Niepołomickiej

-

Nadleśnictwo Niepołomice ogłosiło dziś wyniki konkursu na imię dla żubra, a dokładnie małej żubrzycy, która urodziła się w 2020 r. w Ośrodku Hodowli Żubrów w Puszczy Niepołomickiej.

Propozycje można było podawać w komentarzach do postu na Facebooku Nadleśnictwa Niepołomice z 10 stycznia. Trzeba było dochować zasady, że imię musi zaczynać się od liter „PO”. Dlaczego? – Tradycją jest, że wszystkie żubry linii nizinnej urodzone między innymi w Puszczy Niepołomickiej mają początek imienia od nazwy naszego kraju: Polski – wyjaśnia Nadleśnictwo Niepołomice.

Konkurs na imię dla małej (nie tak całkiem małej) krówki został rozstrzygnięty, choć nie było to łatwe – internauci na Facebooku zostawili 730 komentarzy z aż… 2 tys. swoich propozycji. Wszystkie zostały przeanalizowane pod kątem powtarzalności (jeśli pojawiły się dwie takie same propozycje, dalej przechodziła ta, która była złożona wcześniej), a także występowania w Księdze Rodowodowej Żubrów 2019.

Następnie 5 osobowa komisja (każdy z osobna, a następnie wspólnie) wybrali 10 imion. Do dalszego głosowania wybrano następujące imiona (kolejność alfabetyczna):

1 – Pociecha
2 – Pocztówka
3 – Podwyżka
4 – Poleczka
5 – Polonistka
6 – Połomiczanka
7 – Pomiziana
8 – Pondemia
9 – Pończoszka
10 – Pozytywka

Najwięcej spośród 339 oddanych głosów zebrała propozycja imienia: PONDEMIA (70 głosów – tego imienia chyba nikt nie zapomni), zaproponowana przez panią Pelagię.

– I tak oto krówka urodzona 4 sierpnia 2020 roku, której rodzicami są Podolsk i Posłanka II, otrzyma dumne choć groźne imię, Pondemia – podsumowuje Nadleśnicwo Niepołomice.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023