R e k l a m a

Logotyp i kalendarz na 20 lat współpracy z Powiatem Saarlouis

-

W tym roku obchodzimy jubileusz 20-lecia współpracy partnerskiej Powiatu Bocheńskiego z Powiatem Saarlouis. Ten wyjątkowy jubileusz przyjaźni i wzajemnego wsparcia będzie świętowany przez cały rok poprzez różne wydarzenia m.in. wydawnictwa, wystawy, czy konkursy wiedzy. Najpierw stworzono logotyp i wydano kalendarz.

1 czerwca 2001 roku ówcześni starostowie Ludwik Węgrzyn i dr Peter Winter podpisali porozumienie powiatów. Pieczętując ten dokument zobowiązali się do wymiany w dziedzinach takich jak kultura, oświata, sport, wymiana młodzieży, turystyka, służba zdrowia – w sferze społeczno-gospodarczej i na płaszczyźnie rodzinnej.

Kluczem ma być budowanie zaufania mieszkańców poprzez osobiste spotkania i partnerską współpracę co z pewnością wpływa na wzajemne zrozumienie, przyjacielskie współdziałanie i urzeczywistnienie wspólnej Europy dla obywateli” – możemy przeczytać w podpisanym dokumencie.

Lata współpracy pokazały, że możemy odłożyć historyczne zaszłości na bok i pokazać, że potrafimy nie tylko mądrze współpracować, ale i niejednokrotnie mieć oparcie w sobie – mówi obecny starosta bocheński Adam Korta.

Na początek tych obchodów starostwo przygotowało logotyp, znak wspólnoty, który będzie towarzyszył wszystkim materiałom informującym o wydarzeniach. Kolejno wydany został wspólny kalendarz, prezentujący nasze regiony. W kalendarzu można znaleźć zdjęcia i informacje o danym powiecie w dwóch wersjach językowych.

Kalendarz będzie dystrybuowany zarówno wśród mieszkańców Bocheńszczyzny jak i kraju Saary. W najbliższym czasie planowana jest wystawa prezentująca nasz partnerski powiat, która najpierw stanie przed budynkiem starostwa a docelowo w tężni solankowej.

Jesteśmy w trakcie rozmów dotyczących nawiązania współpracy pomiędzy szkołami technicznymi, natomiast reszta wydarzeń uzależniona jest od panującej sytuacji. Wszystkich, którzy chcieliby stać się posiadaczem kalendarza zapraszamy do starostwa – uzupełnia starosta Adam Korta.

Partnerem tegorocznych wydarzeń jest Stowarzyszenie Bochnia – Saarlouis, które od początku współpracy aktywnie uczestniczy w budowaniu polsko-niemieckich relacji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia