5 korzyści jakie zyskuje firma z proekologicznym podejściem

1. Uznanie w oczach klienta jako firma odpowiedzialna społecznie

 Bardzo ważna cecha w dzisiejszych czasach, klient lubi wiedzieć że za sterami przedsiębiorstwa stoją ludzie którzy z szacunkiem podchodzą do tematu dbania o środowisko, wszak jest to sygnał że szanują nas wszystkich.

2. Inwestycja w przyszłość

Zarówno pod względem przyszłych pokoleń, jak i najbliższej przyszłości. Prawdopodobnie proekologiczne funkcjonowanie firm będzie z roku na rok co raz bardziej obowiązkiem, a nie tylko wolnym wyborem, widać to po wymogach w wielu innych dziedzinach (np. budowanie domów, segregacja śmieci itp.). Robiąc to już teraz przyspieszamy coś co i tak zapewne nastąpi.

3. Przewaga nad konkurencją

Wyobraźmy sobie dwie firmy które mają podobny produkt lub usługę w podobnej cenie. Jedna z nich szczyci się również proekologicznym podejściem. W oczach wielu klientów będzie to wartość dodana która może mieć wpływ na decyzję.

4. Oszczędności

Eko funkcjonowanie to również zużywanie mniej, lub bardziej efektywnie i/ lub zastępowanie materiałów sztucznych ich naturalnymi mniej szkodliwymi odpowiednikami. Obecnie każda firma musi zarejestrować się w systemie BDO, odpady biodegradowalne są traktowane „ulgowo”, co może wpłynąć na wysokość składki, lub pozwolić na jej całkowite uniknięcie. Dobrym przykładem są również opakowania, każda foliowa reklamówka naliczana jest opłata 0,20 zł, można jej uniknąć oferując np. torby bawełniane – jednostkowo są droższe, ale są wielkokrotnego użytku, więc po czasie się zwracają .

5. Wspieranie ekologicznego ruchu

Samemu działając ekologiczne i kupując ekologiczne produkty (np. torby ekologiczne), wspieramy tych którzy także funkcjonują na rzecz wspierania ekologii, co napędza cały ruch niczym kostka w domino. Gdyby każdy poczynił mały krok w dbaniu o środowisko, to jako ludzkość osiągniemy gigantyczne efekty.

Najnowsze

23,740FaniLubię
882ObserwującyObserwuj
X