R e k l a m a

Gmina Bochnia: Ponad 5 mln zł na budowę kanalizacji sanitarnej w Majkowicach

-

Władze gminy Bochnia zawarły dziś umowę na realizację zadania pod nazwą: „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami i instalacjami zewnętrznymi, z pompowniami i zasilaniem energetycznym dla msc. Majkowice oraz częściowo w msc. Bogucice i Ostrów Szlachecki, gm. Bochnia”.

Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMONT Sp. z o. o. z Rzeszowa. Łączny koszt inwestycji to prawie 5,1 mln złotych brutto.

W ramach inwestycji zostaną wykonane:

1) Kanały grawitacyjne PVC (DN200) o długości 10 584 mb,
2) kanały ciśnieniowe – tłoczne PE RC (110) o długości 2 450 mb
3) Przepompownie sieciowe – 7 kpl.

W wyniku realizacji inwestycji do nowo powstałej sieci kanalizacyjnej zostanie podłączone 150 budynków z miejscowości Majkowice i częściowo Bogucice i Ostrów Szlachecki, co da zwiększenie liczby mieszkańców korzystających z ogólnej gminnej sieci kanalizacji sanitarnej o 450 osób.

– Wykonanie tej inwestycji zaspokoi w znacznym stopniu wzrastające potrzeby mieszkańców Majkowic odnośnie rozwoju infrastruktury komunalnej. Realizacja projektu niesie również za sobą szereg pozytywnych skutków dla gminy, przede wszystkim w kontekście środowiskowym oraz społeczno–gospodarczym – powiedział wójt Marek Bzdek.

Budowa kanalizacji sanitarnej zgodnie z zawartą umową zostanie zrealizowana do 30 października 2021 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia