Róża Thun „jedynką” Koalicji Obywatelskiej w wyborach do PE

-

Róża Thun z PO będzie „jedynką” na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu małopolsko-świętokrzyskim i powalczy o swoją trzecią kadencję w Parlamencie Europejskim. Na drugim miejscu znajdzie się Adam Jarubas – wiceprezes PSL.

W piątek Koalicja Obywatelska przedstawiła liderów swoich list w poszczególnych okręgach. Listę w małopolsko-świętokrzyskim otworzy Róża Thun.

To doświadczona europarlamentarzystka, ceniona za swoją pracę nie tylko w kraju, ale przede wszystkim w Brukseli (trzykrotnie otrzymała MEP Award, nagrodę przyznawaną przez „The Parliament Magazine”). Angażuje się głównie w prace na rzecz ujednolicania unijnego rynku – doprowadziła m.in. do zniesienia roamingu. W ostatnim czasie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych na drogach.

Róża Thun vs Beata Szydło

Róża Thun walczyć będzie o trzecią kadencję. W poprzednich wyborach uzyskała 125 738 głosów. W okręgu małopolsko-świętokrzyskim zapowiada się więc ciekawy pojedynek jedynek, bo rządzące PiS wystawia tu Beatę Szydło.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja.

Podobne artykuły

R e k l a m a

Najnowsze

Starosta Bocheński spotkał się z przedstawicielem Komisji Europejskiej

Starosta bocheński Adam Korta gościł w miniony weekend Marię Galewską przedstawiciela Komisji Europejskiej w Brukseli. Podczas wizyty starosta przedstawił kilka inwestycji i...

Czwartek: Koncert charytatywny w II LO

Serdecznie zapraszamy w czwartek na wagary do II LO. Zachęcamy do udziału w koncercie charytatywnym pod hasłem:„Poczuj wagarów zew, przyjdź...

PRACA w Contimax dla: Kucharz oraz Elektryk

Firma Contimax S.A. poszukuje kandydatów na stanowiska pracy: Kucharz Zakres obowiązków przygotowanie...

Oferta pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w Gminie Rzezawa

Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej ogłasza nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Kierownika Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Rzezawie.

Najmłodsi strzelcy z bocheńskiego „Promienia” wśród najlepszych w kraju

Mikołaj Brzegowy i Mateusz Polek wywalczyli trzecie miejsca w finale „Strzelania w Sieci”. W strzelaniach sportowych dla najmłodszej kategorii...

Co? Gdzie? Kiedy?

marzec, 2019

21mar10:0013:00Koncert charytatywny w II LOMarek Piekarczyk

24mar18:00Piłka ręczna 2. liga

28mar09:00Sesja Rady MiastaProgram

28mar19:00Dyskusyjny Klub Filmowy

29mar(mar 29)16:0031(mar 31)14:00Koszykówka - Półfinały 2. ligi Kobiet

30mar20:00"Moralność Pani Dulskiej"Teatr "Baczków"

17,886FaniLubię
530ObserwującyObserwuj
X