Lipnica Murowana. W tym roku konkurs palm wielkanocnych bez udziału publiczności

-

Ubiegły rok pokrzyżował nam plany, i zmuszeni byliśmy odwołać konkurs. W tym roku chcemy kontynuować tą piękną i ważną dla Lipnicy tradycję ludową, jednak ze względu na sytuację pandemiczną, będziemy organizować to wydarzenie bez udziału publiczności i wydarzeń towarzyszących – poinformował Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej.

Istota samego konkursu nie ulega zmianie. Powołana komisja artystyczna oceni palmy w pięciu kategoriach. Najlepsi wykonawcy zostaną nagrodzeni, a lipnickie dziedzictwo kulturowe prezentować będziemy poprzez media społecznościowe, strony internetowe, a także relacje prasowe, radiowe i telewizyjne. 62. Konkurs Lipnickich Palm odbędzie się 28 marca 2021 r. na lipnickim rynku – podkreślają organizatorzy.

„Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie naszych najlepszych i nieocenionych mistrzów palmowych. Niech zwyczajowo ojcowie i dziadkowie przekazują wiedzę robienia palm swoim dzieciom i wnukom, a w dniu konkursu wspólnie niosą palmy na lipnicki rynek. Niech priorytetem będzie wykonanie palm konkursowych przez zakłady pracy, instytucje, organizacje społeczne, szkoły i przedszkola. Niech lipnicki rynek w Niedzielę Palmową będzie tradycyjnie radosny palmami, dostojnymi, smukłymi, misternie uplecionymi z wikliny, przybranymi kwiatami, bibułowymi wstążkami, bukszpanem. Niech zgodnie z obyczajem, palma będzie w tym dniu symbolem nadziei, wiary i zwycięstwa, a poświęcona i zatknięta w domu np. nad drzwiami, uchroni domowników i gospodarstwo przed nieszczęściami” – czytamy w komunikacie.

Zeszłoroczny tradycyjny konkurs palm wielkanocnych w ogóle się nie odbył. Na rynku w Lipnicy Murowanej wokół figury Św. Szymona spontanicznie mieszkańcy ustawili jedynie kilkanaście drzewek, aby tradycji stało się zadość:

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2021

23,969FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,190SubskrybującySubskrybuj
X