Rewitalizacja. Kwietniowy termin zakończenia prac na Rynku nie zostanie dochowany

-

Aktualnie obowiązujący termin zakończenia prac rewitalizacyjnych w centrum Bochni to 30 kwietnia 2021 r. Już teraz wiadomo, że inwestycja nie zakończy się w tym terminie. Jak poinformował magistrat, powodem są przedłużające się prace archeologiczne.

Temat terminu zakończenia prac związanych z inwestycją „Rynek OD-NOWA” poruszyła podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Bochnia radna Anna Morajko.

Jaki jest przewidziany termin zakończenia prac w obrębie Rynku? Czy będzie dotrzymany? – pytała radna Anna Morajko.

Obecny termin, który zapisany jest w umowie, to 30 kwietnia 2021 roku. Natomiast nie będzie dochowany z powodów niestety dalej przedłużających się badań archeologicznych, które musimy wykonać wyprzedzająco przed robotami ziemnymi. Tych badań jeszcze jest do wykonania bardzo dużo i niestety wpłynie to na termin – odpowiedział Rafał Nosek, naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych.

Podczas sesji nie poinformowano kiedy spodziewane jest zakończenie wszystkich prac rewitalizacyjnych w centrum Bochni. Inwestycję „Rynek OD-NOWA” rozpoczęto jesienią 2018 roku i pierwotnie planowano zakończyć w czerwcu 2020 r.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2021

X