R e k l a m a

Pod płytą Rynku w Bochni będzie kapsuła czasu. Mieszkańcy otworzą ją… za 100 lat!

-

Przy okazji prac rewitalizacyjnych prowadzonych na bocheńskim Rynku umieszczona zostanie kapsuła czasu zawierająca m.in. list Rady Miasta Bochnia i list burmistrza Bochni do przyszłych pokoleń. Kapsuła ma być otwarta przez mieszkańców za 100 lat – dokładnie 27 lutego 2121 roku, czyli w 868. rocznicę lokacji miasta.

Temat kapsuły pojawił się podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Bochnia. Przewodniczący rady Bogdan Kosturkiewicz przeczytał list skierowany przez burmistrza do radnych.

W związku z planowanym zamieszczeniem kapsuły czasu pod nową nawierzchnią bocheńskiego Rynku zwracam się za pańskim pośrednictwem do wszystkich radnych Rady Miasta Bochnia z propozycją zamieszczenia w niej listu od przedstawicieli władzy uchwałodawczej. Jego adresatem będą przyszli mieszkańcy Bochni zamieszkujący Solny Gród za 100 lat. (…) Kapsuła czasu zostanie otwarta nie wcześniej niż 27 lutego 2121 roku, czyli w rocznicę lokacji miasta. Mając na uwadze przyjęty harmonogram działań uprzejmie proszę o przygotowanie listu nie później niż do 30 kwietnia 2021 r. – przeczytał przewodniczący Bogdan Kosturkiewicz.

Magistrat nie ujawnia co oprócz listów od obecnych samorządowców znajdzie się w kapsule, bo zawartość ma być niespodzianką.

Kształt kapsuły to metalowa tuba o takiej wielkości, żeby wszystko co będzie do niej włożone zmieścić. Kapsuła będzie umieszczona pod płytą Rynku, a o jej dokładnym umiejscowieniu dowiecie się Państwo w dniu jej zamontowania. Mogę podać, że nastąpi to w przeciągu czasu nie dłuższego niż 3 miesiące – przekazał Andrzej Koprowski, rzecznik prasowy bocheńskiego magistratu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc