Biblioteka w Bochni: Wielkie Litery – książki dla osób słabowidzących

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni – Dział Zbiorów Audiowizualnych zaprasza wszystkich miłośników książek, zwłaszcza osoby mające problem ze wzrokiem, do skorzystania z nowej oferty: książek z dużym formatem czcionki. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób słabowidzących i tych, których wzrok szybko się męczy Biblioteka zakupiła do swojego księgozbioru książki drukowane dużą czcionką. Wielkie Litery to nowe wydanie książek z większą czcionką, które powodują, że wzrok nie męczy się, ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym, seniorom, a także uczniom z wadami wzroku. Duża i bardzo gruba czcionka, jak również przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Książki mają kolorową, miękką oprawę zachęcającą do sięgnięcia po nie. 

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, gdyż Biblioteka poleca książki o różnej tematyce, między innymi: kryminały z nutą napięcia i grozy np. Remigiusza Mroza, Sebastiana Fitzek, Alexa Kava, powieści obyczajowe pełne miłosnych rozterek i rodzinnych intryg takich autorek jak Agnieszka Krawczyk, Krystyna Mirek, Nora Robers, Paulina Kuzawińska, i wiele innych bestsellerów. W specjalnym formacie, z dużą czcionką są również dostępne książki powiązane z głośnymi ekranizacjami np. „Był sobie pies” Williama Bruce’a Camerona. Pozycje te pozwolą umilić wolny czas, lepiej poznać swoich ulubionych bohaterów, przenieść się w świat zwykłych ludzi i ich ciekawych przygód.

Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych: poznajcie książki z dużą czcionką, dostępne w Dziale Zbiorów Audiowizualnych. A osobom, które wolą posłuchać książek poleca duży wybór audiobooków, dostępnych również w Dziale Zbiorów Audiowizualnych.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2021

X