R e k l a m a

Szkoły z Bochni w programie Erasmus

-

Trzy bocheńskie szkoły średnie oraz jedna podstawowa z akredytacją do programu Erasmus. Ekonomik, Mechanik, Budowlanka oraz Szkoła Podstawowa Nr 7 uzyskały uproszczony dostęp do możliwości otrzymania dofinansowania w ramach akcji.

Nowością w programie Erasmus jest możliwość wnioskowania o przyznanie Akredytacji w ramach uproszczonej procedury – jednorazowo na całą edycję programu. W nowym programie termin „Akredytacja” oznacza nie znak jakości, a możliwość uczestnictwa w programie, to rodzaj „biletu wstępu do programu”. O akredytację w programie walczyły 563 instytucje oświatowe.

Gratuluję! Dzięki programowi Erasmus młodzież w naszych szkołach będzie mogła poszerzać horyzonty, uczyć się świata i obcych języków. Będzie to też okazja do poznawania innych systemów kształcenia, ludzi, ich obyczajów – zwraca uwagę Adam Korta, starosta bocheński. 

Warto dodać, że Ekonomik to szkoła, która najdłużej korzysta z programu Erasmus. Dzięki akredytacji na lata 2020-2027 oraz Karcie jakości w programie Erasmus+ z roku 2019 szkoła gwarantuje każdemu chętnemu uczniowi na najbliższe 7 lat, wyjazd na 2 lub 4 tygodniowy zagraniczny staż zawodowy do Grecji, Portugali, Hiszpanii lub Włoch. Zespół Szkół Nr 3 w latach 2009-2020 z programu Erasmus+ pozyskał 1,2 mln euro.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia