Bardzo dobre występy młodego tenisisty z Bochni

-

Kilka miejsc na podium wywalczył podczas zimowych startów młody tenisista Antek Kasperski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni.

Antek ma za sobą pierwsze turnieje w kategorii młodzików. Pomimo wyjątkowo trudnego sezonu, przerywanego z powodu pandemii nie próżnował i ciężko pracował, czego efekty można było zobaczyć podczas zimowych turniejów PZT rozgrywanych w naszym kraju.

W tegorocznych turniejach, ze względu na pandemię, decydujące sety rozgrywane są w formule super tie-breaka do 10 punktów, z zachowaniem dwupunktowej przewagi. Imprezy rozgrywane są oczywiście z zachowaniem procedur sanitarnych i bez udziału widowni.

13-latek w dobrym stylu rozpoczął rywalizacje tenisową w kategorii do lat 14. 13 stycznia na kortach w Bytomiu odbył się ogólnopolski turniej klasyfikacyjny, z którego wrócił uzyskując 2. miejsce w grze podwójnej. W duecie z T. Litwicem pokonali parę rozstawioną z numerem drugim W. Jeża/ K. Załogę 6:2, 3:6, [10:3]. W półfinale wygrali z zawodnikami J. Chłodnickim/A. Gadzalińskim 6:2, 6:4. W meczu o pierwsze miejsce przegrali w super tie-breaku z A. Błusiem /J. Januchowskim 3:6, 6:3, [10:7].

Dużo powodów do zadowolenia może mieć z występów w Bielsku-Białej, gdzie zajął 3. miejsce w grze pojedynczej. Po drodze do półfinału wygrał z J. Zagólem 6:1, 6:1, w drugiej rundzie z K. Kęsy 6:4, 6:3, a w ćwierćfinale z A. Magielskim 3:6, 6:4 [10:8]. W meczu o wejście do finału uległ S. Truszczyńskiemu 1:6, 2:6.

Kolejne podium zdobył w Zielonej Górze awansując do półfinału, w którym wraz ze swoim partnerem deblowym T. Litwicem ulegli parze J. Sadzik/M. Słowik 2:6, 2:6, ostatecznie zajmując 3. miejsce.

Bardzo dobrą formę zaprezentował również podczas Halowych Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się 5-9 marca na kortach w Sobocie k/Poznania. Antek rozstawiony z numerem „5” w turnieju eliminacyjnym w pierwszej rundzie wygrał z M. Surmackim 6:2, 6:1, następnie z F. Kiryłło 6:1, 6:3 awansując do turnieju głównego. Ostatecznie w grze pojedynczej zajął 17-32. miejsce, przegrywając w I rundzie z tenisistą z Niepołomic, późniejszym półfinalistą M. Mitoniem 7:5, 6:2.

Antoni Kasperski to aktualnie siódmy najlepszy tenisista w klasyfikacji młodzików w Polsce w roczniku 2008.