Premier: w Małopolsce będzie uruchomionych łącznie około 4 tys. łóżek

-

W Małopolsce będzie uruchomionych łącznie około 4 tys. łóżek, a w szpitalu tymczasowym w hali EXPO w Krakowie będzie to dodatkowo około 370 łóżek, w tym 20 łóżek respiratorowych z najnowocześniejszym sprzętem – powiedział w czwartek w Krakowie premier Mateusz Morawiecki.

Podczas wizyty w Szpitalu Tymczasowym w hali EXPO w Krakowie szef rządu wskazywał, że w czwartek zarejestrowano ponad 27 tys. nowych przypadków zakażeń. „To jest rekordowa liczba w tym roku i taka, która bardzo nas niepokoi” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier poinformował, że w Małopolsce będzie uruchomionych łącznie ok. 4 tys. łóżek, a w szpitalu tymczasowym w hali EXPO będzie dodatkowo ok. 370 łóżek, w tym 20 łóżek respiratorowych z najnowocześniejszym sprzętem.

„Mamy dzisiaj zajętych 22 tysiące łóżek w Polsce i około 2200 pacjentów na łóżkach respiratorowych. Pandemia bardzo mocno uderza teraz w Polskę. Wiemy z badań, że ponad 50 procent przypadków zakażeń to jest wirus brytyjski, który jest znacznie bardziej zaraźliwy i prowadzi do większej liczby zgonów” – mówił Morawiecki.

Dlatego – zaznaczył – szczególnie ważne jest jak najszersze prowadzenie akcji szczepień.(PAP)

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X