R e k l a m a

W MDK nagrali koncert „Kulturalne Granie 2021”. Teraz jest dostępny dla każdego – WIDEO

-

W styczniu w Miejskim Domu Kultury w Bochni nagrano koncert „Kulturalne Granie 2021”. W czwartek zorganizowano zamknięty pokaz, ale materiał może w internecie oglądać każdy zainteresowany.

Koncert zarejestrowano 20 stycznia w dużej sali kina Regis. Na scenie wystąpiło w sumie 29 muzyków.

Do współpracy zaprosiliśmy bocheńskich muzyków: duet PiS (Piotr Lekki i Robert „Sierściu” Mastalerz – przyp. red.) i muzyków złączonych wspólnym projektem roboczo nazwanym Furman (na czele z Marcinem Furmańskim – przyp. red.). Nie mogło zabraknąć zwyciężczyni przeglądu Młode Talenty 2020, czyli Gabrieli Fortuny, która jest stratna przez pandemię. Nie było Dni Bochni w 2020 r. i nie mogła wystąpić ze swoim recitalem, więc chociaż w ten sposób postanowiłam, że spróbujemy jej jakoś to wynagrodzić. Wystąpiła również młodzież, która tutaj w MDK zdobywa szlify w edukacji artystycznej – mówiła w czwartek Anna Kocot-Maciuszek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

W projekcie wystąpili uczniowie Beaty Ryś (wokaliści), Bartłomieja Rajskiego (gitarzyści) i Sławomira Puki (perkusiści).

Przygotowano 14 utworów, w tym kilka kojarzących się z okresem bożonarodzeniowym. Lista wszystkich piosenek: „Święta to czas niespodzianek”, „Świeć gwiazdeczko świeć”, „Last Christmas”, „Znak pokoju”, „Autumn Leaves”, „Sailing ships”, „Dreams”, „The House of The Rising Sun”, „Changes”, „Is This Love”, „Co rano wstaję”, „Spadam”, „Nie muszę nic”, „Kto cię rano obudzi”.

Cały koncert można oglądać w serwisie YouTube na kanale Miejskiego Domu Kultury w Bochni – link TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia