R e k l a m a

Puszcza Niepołomicka. 4,5 tys. zł grzywny dla mężczyzny, który wyrzucił w lesie śmieci

-

Mężczyzna, który w styczniu zeszłego wyrzucił śmieci na terenie Puszczy Niepołomickiej, został ukarany przez sąd wysoką grzywną. Sprawcę udało się namierzyć dzięki strażnikom leśnym.

Michał G. zajmuje się sprzątaniem strychów, piwnic, wywozem śmieci, składaniem mebli. Na początku ubiegłego roku śmieci odebrane od firmy remontującej mieszkanie w ścisłym centrum Krakowa wyrzucił w Puszczy Niepołomickiej.

Kilkanaście godzin po ujawnieniu śmieci, mimo że nie było w nich danych adresowych i nazwisk ani żadnych dokumentów, strażnicy leśni prowadzili już czynności w miejscu skąd pochodziły odpady. Po kolejnych godzinach, sprawca znał już termin przesłuchania.

– Początkowo zaprzeczał, aby miał cokolwiek wspólnego ze sprawą. W trakcie przesłuchania, po przedstawieniu zarzutu zrozumiał, że się nie wywinie od odpowiedzialności, przyznał się do zarzucanego czynu i zobowiązał do uprzątnięcia śmieci z lasu – relacjonuje Tomasz Siciński, Komendant Straży Leśnej. – Miał pecha, intensywnie padało, wyrzucone w lesie śmieci nasiąknęły deszczem. Po wywiezieniu na wysypisko zapłacił 250 zł, o 100 więcej niż gdyby wywiózł je suche.

Materiały sprawy z wnioskiem o ukaranie trafiły do sądu rejonowego. Wyrok: kara grzywny 4000 zł, opłata od kary 400 zł i 70 zł kosztów. Łącznie 4470 + 250 za wysypisko, co daje w sumie 4720 zł. – Sprawcy wykroczeń tego typu niech już nie liczą na mandaty po 200-300 zł. To już nie te czasy… – podsumowują strażnicy leśni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc