Poseł Bukowiec: Jestem przeciwnikiem lockdownu, ale można się go spodziewać

-

– Jestem przeciwnikiem lockdownu, ale jeżeli ten wzrost będzie tak lawinowy jak do tej pory, to niestety można się tego spodziewać – mówił w środę rano na antenie Radia Kraków poseł Stanisław Bukowiec (Porozumienie).

Rozmowa odbywała się po godz. 8:00 – wiadomo już wtedy było (z wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w innych mediach), że najnowsze dane o dobowej liczbie zakażeń będą rekordowe. Dwie godziny później w oficjalnym komunikacie poinformowano, że to prawie 30 tys. przypadków.

– Jeżeli miałoby dojść do lockdownu, to mam tylko nadzieję, wierzę w to, że będzie on na tyle krótkotrwały, aby można było szybko wrócić do w miarę, w miarę, normalnego funkcjonowania – mówił poseł z Bochni.

Pytany w tym kontekście o sytuację przedsiębiorców, Stanisław Bukowiec stwierdził, że „są takie głosy ze strony niektórych, którzy nie są usatysfakcjonowani skalą i możliwościami wsparcia, które państwo im proponuje”. – Chcę podkreślić, że zdecydowana większość przedsiębiorców jednak dostała wsparcie finansowe. Przypomnę, że jest to suma około 200 miliardów złotych, które w różnych transzach trafiło i dalej trafia do przedsiębiorców. Resort rozwoju na bieżąco jest w kontakcie z korporacjami gospodarczymi, które zgłaszają postulaty związane z PKD, czy czasem niszowymi branżami, które były pomijane i one dostają wsparcie w kolejnych nowelizacjach – wskazywał parlamentarzysta.

Stanisław Bukowiec pytany o to „ile by nas kosztował twardy lockdown trwający dwa tygodnie?” przyznał, że „trudno oszacować koszty, które mogą być z tym związane”. Zaznaczył jednak: – W tym przypadku, wzorem innych krajów, trzeba być pragmatycznym i rozsądnym jeśli chodzi o falę, która przybiera na sile. Naprawdę środki i koszty związane z lockdownem są sprawą drugorzędną, najważniejsze, żeby Polacy byli dobrze zaopiekowani, żeby mieli dostęp do służby zdrowia i żeby mimo wszystko ten lockdown nie był na tyle „twardy”, aby gospodarka całkiem nie wyhamowała.

Tymczasem szef KPRM Michał Dworczyk poinformował na antenie Polsat News, że w czwartek zostaną zakomunikowane dalsze decyzje dotyczące obostrzeń. Czytaj TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X