Czy rugby to sport dla Polaków?

Wybór dyscypliny sportowej to bardzo ważna decyzja. Nie zawsze jednak pamiętamy o tym jak spore mamy tutaj pole manewru i nie chodzi tylko i wyłącznie o dyscypliny, które są popularne w Polsce. Jest przecież cała masa sportów, które są uwielbiane w innych krajach, a na pewno będzie należeć do nich rugby.

Ta dyscyplina niezwykle powszechnie uprawiana w wielu krajach anglosaskich od jakiegoś czasu cieszy się także zainteresowaniem wśród polskich sportowców i amatorów. Początkowo dla laika może się wydawać to aktywność sportowa dosyć dziwna. Mamy tu przecież, co prawda piłkę, ale ma ona kształt owalny. Poza tym boisko jest dosyć spore, ale co kilka sekund obserwujemy wpadających na siebie zawodników.

To bardzo krótki opis tej gry, ale okazuje się, że ta dyscyplina może być bardzo ciekawa w praktyce i możemy się w nią wciągnąć. Osoby, które zainteresowały się tym sportem albo zapisały na takie zajęcia dzieci, otwarcie przyznają, że to idealny sport, zapewniający kształtowanie charakteru. Bazuje się tu na pracy zespołowej i wzajemnym szacunku.

Czy gra w rugby jest rzeczywiście niebezpieczna?

Przez lata narosło też oczywiście bardzo dużo mitów na temat tego, czy ta dyscyplina sportu jest, aby bezpieczna. Szczególnie chodzi o bezpieczeństwo dzieci i ewentualne urazy. Nadal toczą się debaty, czy warto posyłać na takie zajęcia dziecko, ale eksperci bardzo wyraźnie zaznaczają, że ten sport jest jednym z lepszych, jakie możemy zaoferować maluchowi. Zauważmy, że jest on do 11 roku życia uprawiany bezkontaktowo. To odmiana dyscypliny o nazwie rugby TAG. Następnie od 11 do 12 roku maluchy uczą się jak się przewracać, grając w kontakcie. Jeżeli chodzi o prawdziwą walkę na boisku, to zaczyna się ona dopiero w szkole średniej. Rejestracja za pośrednictwem zaklady-bonusowy-kod.pl/totolotek to aprobowanie wspaniałej rozrywki w typowanie oraz śledzenie rezultatów meczów ulubionych drużyn.

Rugby to takie same szanse dla wszystkich

Jedną z większych zalet w przypadku rugby jest zapewnienie wszystkim zawodnikom równych szans. Dzieci mają taką samą możliwość wykazania się w bieganiu, podawaniu piłki, a także obronie. Występuje jednak tutaj bardzo duże przeciwieństwo na przykład do piłki nożnej. W rugby o wiele trudniej jest zdominować grę przez jednego dobrego gracza. Aby mecz był rozegrany rzeczywiście dobrze, udział muszą brać wszyscy zawodnicy. W ten sposób nikt nie jest pomijany.

Bezpieczny kontakt w rugby

Dzieci będą się tu uczyć bezpiecznego poruszania, a także kontaktu bez stwarzania zagrożenia. W tej grze jest to koniecznością. Tak więc w rzeczywistości promowane tu jest bezpieczeństwo we wszystkich sferach treningu. Zatem podczas takich zajęć dzieci uczą się moralności, ponieważ dowiadują się, że trzeba szanować trenerów i sędziów, a także innych zawodników.

Najnowsze

X